Sevdikleri için öldü

Adana'da 'kanlı kuyumcu baskını'nda babası ile birlikte hayatını kaybeden 16 yaşındaki Mahir Aytaş'ın, sosyal medyadaki kullanıcı adı kısmına; "Sevmediğim yollara sevdiklerim için gittim" yazdığı ortaya çıktı. Kuyumcu Hakkı Baygın ise, "Keşke bütün altınları alsaydılar da giden iki cana bir şey olmasaydı" diye isyan etti.

Sevdikleri için öldü

 

Adana'da kar maskeli soyguncuların, pompalı silahla bastığı kuyumcuda babası ile birlikte uğradığı saldırıda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Mahir Aytaş'ın, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki kullanıcı adı kısmına; "Sevmediğim yollara sevdiklerim için gittim" yazdığı ortaya çıktı. Aytaş'ın, ölmeden 2 gün önce de yeni bir ilişkiye başladığı da kaydedildi.

YAKINLARINI YASA BOĞDU

Dumlupınar Mahallesi'nde yer alan Kıbrıs Caddesi'nde 26 Ağustos'ta gerçekleşen silahlı kuyumcu soygununda, eli pompalı tüfekli kar maskeli soyguncuların saldırısı sonucu 48 yaşındaki babası Ali Can Aytaş ile birlikte hayatını kaybeden Mahir Aytaş, yakınlarını yasa boğdu. Aytaş'ın sosyal paylaşım sitesi 'Facebook'taki sayfası adeta 'taziye defteri'ne dönüşürken, sevenleri de burada duygu ve düşüncelerini paylaştı.

2 GÜN ÖNCE AŞIK OLMUŞTU

Kullanıcı adının yanına; "Sevmediğim yollara sevdiklerim için gittim" ifadesini yazan Aytaş'ın, kanlı baskından tam 2 gün önce de yeni bir ilişkiye başladığını yine sosyal medya üzerinden arkadaşlarına duyurduğu ortaya çıktı. Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde doğan Aytaş'ın, 14 Ağustos'taki paylaşımında; "Ölüm can yoldaşımdır hewal" diye yazması da dikkat çekti.

OLAN GENCECİK İKİ CANA OLDU

2 kişinin ölüp, 4 kişinin de yaralandığı silahlı soygunun gerçekleştirildiği kuyumcunun sahibi olan Hakkı Baygın, ölen Ali Can Aytaş'ın teyzesinin oğlu olmasının yanında kendisini bir 'baba' olarak gördüğünü anlattı. Baygın, "Gencecik iki kişi öldü. Ali Can Aytaş ve oğlu Mahir Aytaş'ın hiçbir suçu yoktu. Orada öldürüldüler. Saldırganların en ağır cezayı almalarını istiyorum. Keşke bütün altınları alsalardı da giden iki cana bir şey olmasaydı. Olan, garibanlara oldu" diyerek, gözyaşı döktü.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!