Şerafettin Yavuz Bursa Barosu'nda başkanlığa aday oldu

Ekim 2018'de gerçekleşecek olan Bursa Barosu Olağan Genel Kurulu için Başkan adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıklayan Av. Şerafettin Yavuz yaptığı açıklamada "Hukuk ve adaletin önündeki her türlü engelle mücadele eden; mesleğin ve meslektaşın saygınlığını koruyan; güçlü, saygın ve etkin bir Baro için Ekim 2018 de yapılacak olan Baro seçimlerinde Bursa Barosu Başkanlığı'na adayım. 'Herkes için Baro' sloganıyla çıktığımız yolda değişimden yana olan meslektaşlarımız ile birlikte Bursa Barosu'nda yeni bir sayfa açmaya kararlıyız" dedi.

Şerafettin Yavuz Bursa Barosu'nda başkanlığa aday oldu

Av. Şerafettin Yavuz, Burçman Otel'de düzenlediği basın toplantısıyla Ekim 2018'de gerçekleştirilecek Bursa Barosu Başkanlık seçimlerine adaylığını açıkladı. Yaptığı değerlendirmede mesleğin sorunlarına değinen Yavuz çözüm önerilerini de beraberinde sıraladı.

Mevcut Baro yönetimine de eleştiriler getiren Yavuz, 'Meslektaştan Meslektaşa' söylemi ile görevi devraldıkları ilk günden itibaren Baro'nun seçilmiş kurullarını yok sayarak, seçime zorlayarak, çalıştırmayarak (Staj Yürütme Kurulu, Baro Meclisleri, Baro Akademisi, Staj Komisyonu vb) ayrıştırıcı, ötekileştirici bir yönetim anlayışı ortaya konulduğunu savundu.

Av. Yavuz, 2017 yılı Türkiye Barolar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu seçimlerinde Bursa Barosu Delegesi olan önceki dönem başkanlarının birbirine karşı yarıştırılmasının Baro'da temsil ve yönetim zafiyetinin ayrı bir göstergesi olduğunu savundu.

Av. Şerafettin Yavuz, öneri ve eleştirilerini sıraladığı konuşmasının sonunda "Ötekileştirmeden 'Hepimiz İçin Baro' fikri ile çıktığımız yolda, bu onurlu görev için tüm meslektaşlarımın desteğini bekliyor, demokratik haklarını kullanmak üzere seçim günü sandık başına davet ediyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!