Şenes Erzik'ten VAR uyarısı

TFF Onursal Başkanı ve UEFA eski Asbaşkanı Şenes Erzik, Merkez Hakem Kurulu'nın Kış Semineri'nde değerlendirmelerde bulundu. Yayıncı kuruluş beIN Sports'un sorularını yanıtlayan Erzik, VAR sistemi hakkında açıklamalar yaptı.

Şenes Erzik'ten VAR uyarısı

"Şanslı bir döneme rastladım"

Başarılı hakemlerimizi tebrik ediyorum. FIFA kokartı takan tüm erkek, kadın hakemlerimizin başarılarının devamını diliyorum. Uluslararası maçlar çok önemli. Daha önce 1998-2002 yılları arasında FIFA Hakem Komitesi başkanıydım. Pierre Luigi Collina hakemlik yapıyordu. Şanslı bir döneme rastladım. O maçları hatırladım. Cüneyt Çakır ve arkadaşları Avrupa'da en üst düzeyde elit grupta önemli bir yerde bulunuyor. Ne mutlu bize. Onursal Başkan olarak onur duyuyorum. VAR sistemi konuşuldu.

Erzik'ten VAR yorumu

Çok yeni bir sistem. Futbolun bazı kurallarına dokunması gereken, örneğin; su molası verilirken şimdi VAR molası verilecek. Bu kurallar konusunda ve hakemlere verilen yük ağırlaşacak. Bu konularda iyice deneyim ve tam hazır olunması gerekiyor. Böyle geçilmesinde yarar olabilir. Çok dikkatli olmak lazım. İnsanın hücreleri değişiyor. İnsanın yaşına göre, sağlığına göre değişiklikleri yaparken, mental olarak da bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. İnşallah hayırlı olur.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!