Şener: Erdoğan niye 'İspat edin' diyor?

AK Parti kurucularından Abdüllatif Şener, Muharrem İnce'nin 'Erdoğan, partiyi kurmadan önce Pensilvanya'dan icazet almaya gitti' iddiasıyla ilgili konuştu. Şener, "Sayın Erdoğan olanı-biteni açıkça anlatmak yerine, niçin 'ispat edin' diye zorlar, anlamıyorum" dedi.

Şener: Erdoğan niye 'İspat edin' diyor?

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'yi kurmadan önce ABD'ye gidip Fethullah Gülen'den icazet aldığını söyledi. Erdoğan, bu iddiaya sert çıkarken İnce'yi ispata davet etti. 

AK Parti'nin kurucularından olan CHP Konya Milletvekili adayı Abdüllatif Şener de konuyu Sözcü'den Saygı Öztürk'e değerlendirdi. Şener'in ifadeleri şöyle:

"Erdoğan, ABD'ye gitti mi, gitmedi mi? Bir polemiktir almış başını gidiyor! Sayın Erdoğan olanı-biteni açıkça anlatmak yerine, niçin 'ispat edin' diye zorlar, anlamıyorum. Elbette onun ABD ziyaretleri, önceki başbakanların da, cumhurbaşkanlarının da toplam ziyaretinden fazladır. AK Parti 2001 Ağustos'unda kuruldu. Kuruluş çalışmalarına bir yıl önce yoğunlaşılmıştı. Ve onun öncesinde Erdoğan'ın bir ABD ziyareti var; Mayıs 2000'de... Erdoğan'ın o kritik ABD seyahati...AK Parti kuruluş çalışmalarına başlamadan önce apar topar gidilen ABD seyahati... Yanında kimler mi var? Ahmet Ergün, Ali İbiş ve Turhan Çömez... Bu seyahatte bir Pensilvanya durağı var mı dersiniz?"

Saygı Öztürk'ün yazısında ayrıca Şener'in verdiği isimlerin ifadeleri de yer aldı. Öztürk'ün yazısının ilgili bölümü şöyle:

CHP adayı Abdüllatif Şener, AKP'nin kuruluş aşamasında Tayyip Erdoğan'ın ABD'ye yaptığı geziye, Ali İbiş, Ahmet Ergün ve Turhan Çömez'in de katıldığını belirtti. Ancak Çömez ve İbiş, Şener'in iddiasını ne doğruladı ne de yalanladı.   Ergenekon soruşturması kapsamında hakkında soruşturma açıldığı dönemde yurtdışına giden ve bir daha dönmeyen eski AKP milletvekili Çömez, 'Bir değerlendirme ve yorum yapmak istemediğini' belirtti.

'DOĞRU BULMUYORUM'

AKP'den bir dönem milletvekilliği yapan, üniversite mütevelli heyeti başkanlığı görevinde de bulunan Ali İbiş, yakın çevresine 'Bu iddialar nereden çıkıyor anlamadım. Seçim öncesinde böyle bir şeyin gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum' dedi. Aynı gezide bulunduğu belirtilen ve Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen işadamı Ahmet Ergün'e ise ulaşılamadı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!