Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şener'e şok suçlama

"Trabzonspor'dan TAV şirketler grubuna para aktarılmıştır. Bu ödemelerin Trabzonspor'u mali sıkıntıya sokan Sadri Şener döneminde ağabeyinin başında olduğu şirkete yapılması manidardır."

Şener'e şok suçlama

 

Trabzonspor'da başkanlıktan ayrılan Sadri Şener ile Genel Müdür Sinan Zengin'e yönelik ağır suçlamaların bulunduğu bir açıklama yapıldı. Şener ve Zengin kulüpten usulsüz para çıkartmakla suçlandı. İşte o açıklamanın özeti:
"YÖNETİMİN görevi devralmasının hemen ardından dönemin Genel Müdürü Sinan Zengin tarafından saat 16.10 itibarıyla oyuncularımızdan Henrique'nin serbest kalmaması adına 1 milyon 100 bin TL.'lik bir ödeme yapılması gerektiği bildirilmiş ve bu para kendi kaynaklarımızdan temin edilerek kulübümüzün muhasebesine aktarılmıştır. Bir gün sonra da yapılandırılmış vergi borcu için para istenmiş ve bu da verilmiştir.

ŞENER'E HİZMET EDİYOR

ANCAK bu paradan Brezilyalı Paulo Henrique'nin hesabına sadece 150 bin euro aktarılmış, TAV Şirketler Grubu'nun iki ayrı çeki toplam bedelleriyle ödenmiştir.
GERİYE dönük incelemede 24 Mayıs'ta, kongreden hemen önce, TAV Şirketler Grubu'na 28-29 Mayıs'ta ödenmek üzere 1 milyon 410 bin TL'lik çek verildiği görülmektedir. İşte bu gerçekler kulübün Genel Müdürü Sinan Zengin'in hâlâ eski başkanına hizmet ettiğinin göstergesi olmuştur.

TAVRIMIZI NETLEŞTİRDİK

ÜSTELİK bu ödemelerin Trabzonspor'u büyük bir mali külfetle karşı karşıya bırakan eski kulüp başkanı Sadri Şener'in ağabeyi Sani Şener'in başında olduğu şirkete yapılması ayrıca manidardır.
GELİNEN aşamada durumu değerlendiren yönetim kurulumuz kulübümüzün ilkeleri doğrultusunda tavrını son derece netleştirmiş ve bundan böyle TAV grubuyla olan tüm ticari ilişkilerin sonlandırılması yönünde kararını kesinleştirmiştir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!