Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Sen nasıl müslümansın"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Endonezya'nın başkenti Bali'de gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

''Sen nasıl müslümansın''

Başkanlık seçimlerinin ardından ABD'nin Suriye konusuna daha fazla ilgileneceğini söylerken, "Şimdi Amerika'nın bölgede özellikle NATO'nun önemli bir üyesi olarak, Amerika'nın bu işi çok daha farklı ele almasının gereğine inanıyorum" dedi.

Erdoğan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı da sert bir dille eleştirdi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Hafızaların Amerikan seçimine kilitlenmediğini söylemek yanlış olur. Şimdi Amerika'nın bölgede özellikle NATO'nun önemli bir üyesi olarak, Amerika'nın bu işi çok daha farklı ele almasının gereğine inanıyorum.

Bölgede bir çok önemli gelişmelerin olabileceği düşünceleri var. Bu düşünce bizde de var. Suriye konusunda BM Güvenlik Konseyi'nde atılacak adımlar önemli.

En önemli BM'de atılması gereken adımlardır. Rusya ve Çin'in şu ana kadar takındıkları tavrın değişmesi konusunda farklı adımların atılması gerektiğine inanıyorum.

SURİYE

Ölümden kaçan insanları tekrar ölüme gönderemeyiz, onlara sahip çıkmak zorundayız. Ülkemize sığınan Suriyelilerin sayısı 111 bini bulmuş durumda.

NATO'DAN FÜZE TALEBİ

NATO'dan sınıra füze talebimiz olmadı, iddialar asılsız. Bu füzeyi alma konusunda karar verecek merci biziz. Benim böyle bir şeyden haberim yok. Bu dışişleri kim. Böyle bir şeyden haberimiz yok. Sağır duymaz uydurur cinsinden Reuters böyle bir haber yapıyor. Bizim böyle bir talebimiz olmamıştır. Yarın Obama ile tebrik telefonu görüşmesi yapacağız.

SEN NASIL MÜSLÜMANSIN

Suriye'de bu kadar insan öldürülmüşken Esad'ın liderliğe oynaması kabul edilemez. Cuma namazında camiler bombalandı, bayramda insanlar öldürüldü. Sonra utanmadan ben de Müslüman'ım diyorsun. Sen nasıl Müslümansın. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!