Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şemdinli saldırısı kameralara yansıdı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde 11 Eylül 2011 tarihinde meydana gelen, 4 sivil vatandaşın öldüğü, bir asker ile bir polisin şehit olduğu saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Şemdinli saldırısı kameralara yansıdı

Emniyet Müdürlüğünün Doğu cephesinde bulunan güvenlik kamerası, İlçe Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesini görüntülüyor. Görüntülerde okul bahçesi önünde okul ile Belediye binası arasında bulunan caddede araçlar geçiyor.

Tam bu sırada belediye binası önünde düğün de devam ederken 3-4 PKK'lı okul bahçesine sızıyor. Çevreyi kontrol eden PKK'lılar neredeyse Emniyet Müdürlüğüne kadar ilerliyor. Tam bu sırada atılan ilk roket ile nöbet kulübesinde bulunan polis memuru şehit oluyor. Ardından ortalık doz duman oluyor.

Öte yandan Günyazı Köyü Balıklı mezrası Süğütlu dere Bidinar mevkiinde dağda ateş açan PKK'lılar ile Şemdinli Taburu arasında iki ateş arasında kalan İbrahim Tekin, Ubeydullah Tekin ve Kemal Tekin'e ait 24 süt ineği telef olurken 10 tanesi de onlarca kurşun yarası ile yaralandı. Yaralanan inekler sahipleri tarafından günlerdir tedavi edilmeye çalışılıyor. Zararın 100 bin lira olduğu açılandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!