Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Selvi Boylu'ya Türkiye üzüldü

Geçen hafta yapılan biyopsi sonrası Kadir İnanır'a akciğer kanseri teşhisi konduğu haberi, sanat dünyasını sarstı. Dün de bel fıtığı nedeniyle ameliyat masasına yatan usta oyuncuyu ziyarete giden Yılmaz Ulusoy, hastane çıkışı "Akciğerindeki kist kötü huylu değilmiş, korkulacak bir şey yok" dedi.

Selvi Boylu'ya Türkiye üzüldü

Türk sinemasının usta oyuncusu Kadir İnanır'a geçen hafta biyopsi yapıldığı ve tetkikler sonucu kanser teşhisi konduğu haberi, sanat dünyasında bomba etkisi yarattı. İnanır dün de bel fıtığı ameliyatı nedeniyle hastanedeydi. Ünlü dostları, fıtık ameliyatı geçiren İnanır'ı ziyaret için hastaneye akın etti. Onlar arasında yakın dostu Yılmaz Ulusoy da vardı. Ulusoy, hastane çıkışı yaptığı açıklamada korkulacak bir durum olmadığını söyledi: "Kadir'in bel fıtığı ameliyatı çok iyi geçti, sağlığına kavuştu. Bu ameliyat öncesi yapılan tahlillerde ise tesadüfen akciğerdeki kist ortaya çıkmış. Cuma günü bir ameliyat daha geçirecek ve o kist alınacak. Korkulacak bir şey yok, çünkü kötü huylu değil. İnşallah gelecek hafta sağlıklı bir şekilde kalkıp yürüyecek, normal hayatına dönecek."

AKCİĞERDE SIKINTI YOK

Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise akciğerdeki sorunun zatürreden kaynaklandığını açıkladı: "Kadir Bey bir bel fıtığı ameliyatı oldu. Ameliyata beyin ve sinir cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın girdi. Şu an sağlık durumu iyi. Diğer konuya gelince; akciğerde hiçbir sıkıntı yok. Kendisi bir süre önce zatürre geçirmişti. Akciğerde bir ödem oluşmuş fakat buna kanser diyemeyiz. Daha çok üşütmeden kaynaklı bir durum. Önemli bir şey olmadığını söyledi doktor."

TÜMÖR RİSK TAŞISAYDI BU AMELİYAT YAPILMAZDI

Kadir İnanır'ın bel fıtığı ameliyatına giren Prof. Dr. Yunus Aydın, usta oyuncunun geçirdiği operasyon ve akciğerdeki tümörle ilgili şu bilgileri verdi: "Ben Kadir Bey'in hem arkadaşı hem de doktoruyum. Kendisinin uzun zamandır bel fıtığı vardı. Sorun aynı zamanda kanal darlığı ile birlikte ayak bileğinde güçsüzlüğe neden olunca ameliyata karar verdik. Bu sabah iki saat süren bir ameliyatla hem bel fıtığını temizledik hem de kanalı açtık. Üç saat sonra da yanına gidip yürüttüm. Tansiyon problemi olduğu için bugün hastanede tutacağız. Akciğerdeki olay çok önemli olmadığı için bel fıtığı operasyonuna izin verildi. Onun için de küçük bir operasyon geçirecek ama akciğerinde abartıldığı gibi ciddi bir problem yok. Minik bir şey bulundu, etrafa da yayılmamış. Adına kanser değil bir nevi tümör diyebiliriz. Şu an risk taşımıyor. Geniş bir akciğer kanseri olmuş olsaydı ameliyata izin verilmezdi. Çok minik bir şey bulundu bu yüzden ameliyatını yapabildik. Cuma günü Kamil Kaynak endoskopik bir operasyonla alacak. Bu operasyon ilerisi için hiçbir risk taşımıyor. Aynı bildiğiniz eski Kadir İnanır. Setlere kısa zamanda dönecek merak etmeyin.."

FİLİZ AKIN / Erken teşhis önemli

Kanser mi değil mi tam bilmiyoruz. Benim bütün gayretim de bu hastalığın bundan böyle asrın vebası olacağını duyurmak içindi. Yani mümkünse önlem almaya teşvik etmek, en azından sigaraya karşı uyarmak; mesela erken teşhisin önemine dikkat çekmek. Çok sevdiğimiz arkadaşımıza ameliyatından dolayı geçmiş olsun diyor, iyilikler diliyorum.

TÜRKAN ŞORAY / Bizim yakışıklı Kadir'imiz

Kadir İnanır benim için çok değerlidir. Hep sağlıklı, mutlu yaşamasını isterim. Duyduğum habere çok canım sıkıldı. Ameliyat olmuş, geçmiş olsun. Diğer haberlere inanmak istemiyorum. O her zaman bizim aslanlar gibi, yakışıklı, güzel bakışlı Kadir İnanır'ımızdır...

HÜLYA KOÇYİĞİT / Sigarayı bıraktığını söyledi

Kadir İnanır, benim gözbebeğim, canım arkadaşımdır. Çok yakın zaman önce beraberdik. Sigarayı bıraktığını, artık sağlıklı yaşama geçtiğini söyledi. Bel fıtığı ameliyatı önemli değil, çok geçmiş olsun diyorum. Öteki hastalığı ise kendisine konduramıyorum bile...

FATMA GİRİK / Hastalığı azmiyle yok eder

Haberlerde duydum ama şu an bir şey söylemek için çok erken... Daha hasta olup olmadığını bile bilmiyoruz. Hasta olsa bile Kadir onu sevenlerinin duası, kendi azmi ve gücüyle yok eder. Kadir'e geçmiş olsun diyor, onu sevgiyle kucaklıyorum.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!