Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SELİN ÖLDÜ, OZAN SANIK

Maltepe sahil yolunda geçen yıl karşıya geçerken Selin Tiryaki ile arkadaşı Ozan Algün'e motosikletli trafik polisi çarptı. Tiryaki öldü, Algün'ün bacağı kırıldı. Savcı hem polisi hem de Ozan Algün'ü, Selin'in ölümünden sorumlu tutarak 15'er yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

SELİN ÖLDÜ, OZAN SANIK

MALTEPE'de 20 Mayıs 2010'da Selin Tiryaki (19), arkadaşı Ozan Algün (20) ile sahilde buluştu. Saat 22.30'da eve dönmek için sahil yolundan karşıya geçen gençlere, motosikletli trafik polisi Hüseyin Sarıçiçek çarptı. Polisin hafif yaralandığı kazada ağır yaralanan Selin 7 gün sonra yaşamını yitirdi, Ozan ise sağ bacağındaki kırık yüzünden aylarca yürüyemedi. Kaza tutanağında iki gencin kara istikametinden deniz istikametine geçtiklerini, orta refüjden yola aniden çıktıkları öne sürüldü. Tutanakta polis Sarıçiçek'in hızını, aracın yük, yol, hava, görüş ve trafik durumuna uydurmama kusurunu işlediği vurgulandı. Algün kazanın deniz tarafından kara tarafına geçerken, yolun en sol şeridinde gerçekleştiğini söyledi, tutanağa itiraz etti. Sarıçiçek ise iki gencin orta refüjden çalıların arasından yola aniden atladıklarını öne sürdü. Sarıçiçek tutuksuz yargılanması için serbest bırakıldı. Kartal Cumhuriyet Savcısı Mehmet Çelik hem polisi hem de Algün'ü, Selin'in ölümünden sorumlu tuttu. İkisi hakkında da 15 yıla kadar hapis istemiyle kamu davası açtı. Algün'ün avukatı Erol Dursun, Ozan Algün'ün, yaya geçidinden geçmeme kusurunun polis memurunun yaralanmasıyla ilgili olabileceğini ancak Tiryaki'nin ölümünde sürücüyle aynı oranda kusur verilemeyeceğini
vurgulayıp itiraz etti. MOBESE kamera kayıtlarında yeterli görüntüye ulaşılamayınca 18 Mart'ta olay yerinde keşif yapıldı. Dosya bilirkişiye gönderildi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!