Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sektörün geleceği masaya yatırıldı

Bursa Halkla İlişkiler Derneği kuruluş 20. Yıldönümü kapsamında düzenlenen İletişim Zirvesi'nde 'Sektörün geleceği' konusu masaya yatırıldı.

Sektörün geleceği masaya yatırıldı

BHİD Başkanı Ebru Koçanalı yönetiminde düzenlenen oturumda konuşan TÜHİD Başkanı Fügen Toksu, halkla ilişkilerin yöneticiler için olmazsa olmazlardan bir tanesi olduğunu söyledi. Toksu, her yöneticinin kendi kariyer planını da yapması gerektiğini belirten Toksu, "Aynı zamanda kurumun da kariyerini düşünmek zorunda. Bunun için halkla ilişkilere daha fazla önem vermek zorunda" dedi.

Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Ebru Koçanalı, halkla ilişkiler alanında yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. Koçanalı, "İşimiz zor. Eğitimini almadan, tecrübeye gerek olmadan herkesin yapmaya yeltendiği bir işi var. Maalesef biz 10 kişiden 9'unun tam olarak ne yaptığımızı bilmediği bir iş yapıyoruz. İğneyle kuyu kazıyoruz. Deveye hendek atlatıyoruz" dedi.

IDA Başkanı Figen İşbir ise, geçmişte günümüze gelen reklamların geldiği durum hakkında sunum yaparken, geçmişte yapılan reklamların günümüze ve geleceğe ne şekilde taşınacağı konusunda bilgi verdi.
Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı Suat Özyaprak da konuşmasında, kurumsal iletişimin halkla ilişkilerle bütünleşen bir yapı olduğunu kaydetti.
İletişim Zirvesi'nde daha sonra Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED) Başkanı Özcan Yazıcı'nın moderatörlüğünde Sosyal Medya Ajansı Dday'in Genel Müdürü Cengiz Gözeger ve Hürriyet İnternet Grup Başkan Yardımcısı Erhan Acar'ın katılımıyla "Sosyal Medya ve Yeni İletişim Çağı" konusu masaya yatırıldı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!