Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sektör mağdur oldu

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Cem Negrin, okullara kıyafet serbestliği getirilmesiyle okul kıyafeti üzerinden geçimini sağlayan çok sayıda kişinin mağdur olduğunu savundu.

Sektör mağdur oldu

 

Okullara kıyafet serbestliği getirilmesiyle ilgili AA muhabirine değerlendirme yapan Negrin, ''Okul kıyafeti üreten veya satan firmalar işçi kıyafeti veya çocuk kıyafeti üretimine yönelebilirler ama 15 milyon adet okul kıyafetini de kaydırmak çok zor'' dedi.

Okul kıyafetlerinin çocukların giyeceği diğer kıyafetlerden de çok daha ucuz olduğunu kaydeden Negrin, öğrencilerin günlük kıyafetlerle okula gideceklerini, ailelerin bütçelerinde giyime ayırdıkları payları artırması gerekeceğini söyledi. 

Esnaf kaygılı

Bu arada okul kıyafetleri satarak geçimini sağlayan esnaf da yönetmeliğin kendilerini olumsuz etkilediğini belirterek, birkaç yıl geçiş süreci tanınması gerektiğini savundu.

Ankara'daki Çıkrıkçılar yokuşunda okul kıyafetleri satan bir mağazanın sahibi Kemal Ünal, yönetmeliğin esnafı iş bıraktırma düzeyine getireceğini iddia ederek, ''O kadar mal alıyorsun, para bağlıyorsun. Her şeyin okula yönelik, şu an her şey ekside. Elindeki malı çöpe mi atacaksın, yakacak mısın?'' diye sordu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!