Seksenler dizisi oyuncuları Balıkesir'de

Türkiye'nin sevilen dizisi Seksenler'in oyuncuları Balıkesir Üniversitesi'nde (BAÜ) söyleşiye katıldı.

Seksenler dizisi oyuncuları Balıkesir'de


BAÜ Aktif Yaşam Topluluğu öğrenci grubunun davetlisi olarak Balıkesir'e gelen Seksenler dizisi oyuncuları söyleşiye katılan üniversite öğrencilerini kahkahaya boğdu. Dizide Fehmi rolünde oynayan Rasim Öztekin, Pastacı Sami rolünde oynayan Berat Yenilmez, 46'lık Basri rolündeki Mehmet Elmas, Rıza Komiser rolündeki Onur Dilber ve Almancı Şahin rolündeki Ceyhun Fersoy öğrencilerle uzun süre sohbet etti.
ÖĞRENCİLERDEN USTALARA SAYGI
BAÜ'lü öğrenciler söyleşinin başında seksenler oyuncularına sürpriz gerçekleştirdi. Türkiye'de sanat ve sinema dünyasında arka arkaya yaşanan vefat olaylarını video haline getiren öğrenciler seksenler oyuncuları ile birlikte usta isimleri andı. Müslüm Gürses, Mehmet Ali Birand, Erol Günaydın ve Ayşen Tekin gibi isimleri öğrenciler ayakta alkışlarken, yüzlerine de ünlü isimlerin maskelerini taktı.
RASİM ÖZTEKİN SÖYLEŞİYE KURT KÖPEĞİ İLE GELDİ
Usta tiyatrocu Rasim Öztekin, söyleşiye köpeği Diego ile geldi. Alman kurt köpeğini seven Öztekin, Diego ile ilgili de espri yapmayı ihmal etmedi. Öztekin, "Her türlü sorunuza karşı köpeğim Diego ile geldim. O yüzden sorulacak sorularda titiz davranılmasını rica ediyorum" dedi.
Dizide Şahin rolünü oynayan Ceyhun Fersoy, tiyatrocu Öztekin'in bu sözü üzerine, "Bende her türlü sorunuza karşı Onur (Dizideki Rıza Komiser) ile geldim" dedi. Ceyhun Ersoy'un esprisi salonda uzun süre alkışlandı. BAÜ'lü öğrencilerin sorularını cevaplayan Rasim Öztekin, bir öğrencinin 'Son zamanlarda moda olan Osmanlı dizilerinde Harem Ağası rolü oynamayı düşünür müsünüz?' sorusunu cevapladı. 34 yıldır oyunculuk yaptığını söyleyen Rasim Öztekin, "Sanat adına daha hiç öpüşmedim, gençlik gitti öyle. Yıllardır komedi oynuyorum, komedyenler öpüşmez zaten. Öyle geçti gitti, sağlam bir harem dizisinde oynayabilirim yani" dedi.
Öğrencilerin dizide 46'lık Basri rolündeki Mehmet Elmas'a 'Gerek hayatta ne kadar Basri oluyorsunuz?" sorusunu yüzde 60 olarak cevapladı.
TRAKYALI SAMİ KARADENİZLİ ÇIKTI
Uzun süredir salı akşamlarının reyting birinciliğini elinde tutan dizinin sevilen karakteri Trakyalı Sami, Karadenizli çıktı. Karadenizli olduğunu açıklayan Berat Yenilmez, 'Napıyon beya' diyalogunun Çorlu kökenli olduğunu ve Çorlu'da esnafların arasında bu olayı gözlemlediğini söyledi. Öğrencilerin ricasını kırmayan Yenilmez, 'Napıyon beya' diyerek salonda kahkaha rüzgarı estirdi.
Öğrencilerin tiyatroya nasıl başladığını sordukları Berat Yenilmez, "Yurt dışında bilgisayar mühendisliği okuyordum. Sonradan istediğimin bilgisayar mühendisliği olmadığını anladım. Türkiye'ye döndüm, üniversite sınavı bitmişti. Annemde izne geldim sandı, yok okulu bıraktım anne dedim, annem düştü bayıldı. Sonra ayıldı, gerçekten mi bıraktın dedi, evet anne bıraktım dedim, bir daha bayıldı" dedi.
Usta oyuncu Rasim Öztekin, tiyatroya nasıl başlattığını anlattı. Öztekin, "Lise son sınıfta profesyonel anlamda tiyatro ile ilgileniyordum. Özellikle annem bu işe, benim sosyal faaliyetim diye baktı. 80'li yıllarda dizi çevirdim, meşhur oldum. Annem hep ne zaman bir işin olacak senin diyordu" şeklinde konuştu.
ŞAHİN, MİLLİ FUTBOLCU HAMİT ALTINTOP'U OYNUYOR
Dizide Almanya'dan gelen gurbetçi Şahin'i canlandıran Ceyhun Fersoy, dizideki Şahin'in gerçek hayatta milli futbolcu Hamit Altıntop'un konuşmasından türediğini söyledi. Ceyhun Fersoy, "Birol Abi, sen Hamit Altıntop'un taklidini yapıyordun, bize bir Almancı karakteri lazım dedi. Hamit, benim yakın arkadaşımdır, kekeme konuşur. 2 bölüm seninle oynayalım deyince ben çok az değil mi abi dedim. Yok dedi, geleceksin, dövizli askerliğini yapıp Almanya'ya döneceksin dedi. Üçüncü bölümde Şahin yine var, sonrasında Şahin yine var. Şimdi 64. bölümü çekiyoruz ve ben çok mutluyum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!