Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şehreküstü Mahallesi'nde turizme büyük darbe! ÖZEL HABER

Bursa'nın merkezi olan Şehreküstü Mahallesi'nde sokak lambalarının yanmamasına muhtar Eşref Gümüş tepki gösterdi. 1 yıldır yanmayan sokak lambalarının mahalleyi karanlıkta bıraktığı, en çok turistin geçtiği Şehreküstü'de bu durumun turizme darbe vurduğunu söyledi.

Şehreküstü Mahallesi'nde turizme büyük darbe! ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Şehreküstü Mahallesi muhtarı Eşref Gümüş, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, mahallenin esnaf ağırlıklı 2 bin nüfuslu bir mahalle olduğunu, bununla birlikte çarşı içinde trafik sorununun yaşandığını söyledi.

ESNAF ARAÇLARI MAHSUR KALIYOR
Mahallede belediye ekiplerinin yolları kapatması nedeniyle esnaf araçlarının mağdur olduğunu ifade eden muhtar Eşref Gümüş, "Esnaf araçlarıyla sokağa giriyor. Belediye ekipleri sokağın girişini demir direklerle kapatıyor. Bu nedenle esnaf araçları da içeride mahsur kalıyor. Belediye yetkilileri, mahallede sokakların müsait olmadığını söylüyor.  Bu durumun çözülmesini istiyoruz" dedi.

TURİSTLER KARANLIK SOKAKLARDAN MI GEÇECEK?
Elektrik konusunda sokak lambalarının yanmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını da ifade eden Gümüş, "Mahallemizde bazı sokak lambaları 1 yıldır yanmıyor. Bununla ilgili müracaat ettik ama netice alamadık. Turistler Ulucami'ye ve Hanlar Bölgesi'ne giderken mahallemizden geçiyor. Sokak lambaları yanmadığı zaman bu ciddi sıkıntı oluyor" şeklinde konuştu.

ESKİ DÜKKANLARA RESTORASYON ŞART
Çarşıda bulunan çoğu dükkanın eski ve virane olduğunun altını çizen Gümüş, "Mahallemizdeki dükkanların bakımsız ve eski olması nedeniyle bu dükkanların restore edilmesini istiyoruz. Ara sokaklardaki çoğu dükkanlar virane durumda. Kentsel dönüşüm buraya girmez ama dükkan açısından girmesi gerekiyor. Turistlerin en çok gezdiği mahallemizde artık dükkanlar güzelleştirilmeli" diye konuştu.

Şehreküstü Mahallesi'nde turizme büyük darbe! ÖZEL HABER Şehreküstü Mahallesi'nde turizme büyük darbe! ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!