Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şehitler için şarkı yaptı

Sezen Aksu, konserinde içini döktü.

Şehitler için şarkı yaptı

Önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda sevenleriyle buluşan Sezen Aksu, artan şehit haberlerine tepki gösterdi.

Milliyet magazinden Sercan Kısmet'in haberine göre, Aksu, konserin ikinci parçası olan ülkemizde yaşanan terör olayları sonrasında şehit düşen askerlerimiz adına yazdığı "Tanrının Gözyaşları"nı ilk kez seslendirdi.

Şarkıyı seslendirdikten sonra ülkemizde yaşanan terör olayları hakkında konuşan Sezen Aksu, seyirciyle şu sözlerle seslendi:
NE YAPSAM BİLEMEDİM
"Ben de ne yapsam bilemedim. Konserler iptal edilir. Ama bunlar birbirinin elini tutmaya ihtiyaç olan zamanlar. Herhalde bu gece bunun için buradayım. Bin türlü komiklik hazırlamıştım bu gece size, fakat şimdi hiçbirini yapmak içimden gelmiyor, ancak yine de keyfinizi yerine getirmeye çalışacağım.

SUÇ HEPİMİZE BULAŞTI
Bir şey söylemek istiyorum... Artık kardeş gibi olduk. Yani arkadaşlığı dostluğu da geçtik. 30 yıldır çocuklarımızın ölümüne göz yumuyoruz hep birlikte. Ben kendimi çok suçlu hissediyorum. Öyle ya da böyle bu suç hepimize bulaştı. İnanıyorum ki, ölümden başka bir sürü çözüm var. Biz bu çözüm için diretmedikçe bu kan durmayacak.

YEDİĞİM LOKMA BOĞAZIMDAN GEÇMİYOR
Benim de yediğim lokma boğazımdan geçmiyor, uyku muyku kalmadı. Allah'tan ki şarkılar var. Ben şimdi düşünüyorum neden bu kadar çok şarkı yaptım? Bir insan neden 800 tane şarkı yazar? Herkes bir şekilde hayata tutunmanın yolunu buluyor. Ben de böyle buldum herhalde. Yani şarkı yazamadığım zaman dikiş dikiyorum, dikiş dikemediğim zaman marangozluk yapıyorum. Çünkü düşünmeye başladığımda hayatın her tarafından acı üstüne acı, acı üstüne acı, ama yine de ümidimizi yeşertmek zorundayız. Ne olursa olsun. Bir kere daha söylemek istiyorum. Her şey bizim elimizde. Biz dur demeliyiz ya hep birlikte! Sivil bir kişinin gücü bin iktadarda yok. Buna tüm kalbimle inanıyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!