Şehit yakınlarına ve gazilere indirim müjdesi!

Alınan karara göre şehit yakınları, gazi ve engellilerin haberleşme hizmetlerine yüzde 25 ek indirim yapılacak bundan sonra.

Şehit yakınlarına ve gazilere indirim müjdesi!

BTK'dan şehit yakınlarına indirim müjdesi geldi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından alınan yeni karara göre şehit yakınları, gazi ve engellilerin haberleşme hizmetlerine yüzde 25 ek indirim yapılacak. Böylelikle şehit yakınları, gazi ve engelliler doya doya sevdikleri ile görüşmeler yapabilecek.

BTK tarafından alınan karar yazılı bir açıklama ile duyuruldu. "Sosyal Açıdan Desteklenmesi Gereken Kesimlere Yönelik Tedbirlere İlişkin Usul ve Esaslar" başlığı ile alınan kararların yazılı olarak paylaşılması sonucu çıkan satır başları ortaya çıktı.

-Engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile gaziler, internet, sesli görüşme, kısa mesaj gönderme, televizyon aboneliği gibi elektronik haberleşme hizmetlerinden yüzde 25 ek indirim elde edecek.

-Bu indirim tüm operatör ve firmaların, tüm tarifelerinde geçerli olacak.

İşitme ve konuşma engelli vatandaşların çağrı merkezlerinden faydalanması için işaret dili bilen özel operatörler tahsis edilecek.

-Operatörlerin erişilebilirlik özelliği taşıyan bayilere ilişkin bilgileri yayımlaması sonucunda abone merkezlerinde karşılaşılan erişilebilirlik ile ilgili sorunlara çözüm getirilmesi sağlanacak.

-Bu bağlamda belli başlı abonelik merkezlerinde engelli vatandaşlara sunulan imkanlar denetlenecek.

-Akıllı telefon uygulamalarında engellilerin ihtiyaçları özellikle dikkate alınacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!