Şehit Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan'ın mezarına ziyaretçi akını

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa ile birlikte şehit düşen asker eşi Nurcan Karakaya'nın, Şarkışla Garnizon Şehitliğindeki mezarlarında ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Şehit Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan'ın mezarına ziyaretçi  akını

Arife günü dolayısıyla şehit yakınları ve yurdun birçok yerinden gelen  vatandaşlar, şehitlerin mezarı başında Yasin-i Şerif okuyup, dua etti.  

Şehitlerin mezarını ziyaret eden Nurcan Karakaya'nın annesi Suudiye  Demir ve yakınları, gözyaşlarını tutamadı. Yasin-i Şerif okuyan aile bireyleri  dua etti.

Kızı Nurcan ve torunu Bedirhan Mustafa'nın mezarı başında ağlayan anne  Demir, torunun mezarında, "Kuzumun kuzusu doydun mu toprağa" diyerek gözyaşı  döktü.

"Babamı kaybettim bu kadar üzülmedim"

Fransa'da yaşayan ve bayram tatili için ailesiyle birlikte Türkiye'ye  gelen Selahattin Aydın, şehitliği ziyaret ederek dua etti.  Yaşanan acının  tarifinin yapılamayacağını belirten Aydın, gözyaşlarına hakim olamadı.

Aydın, "Allah hepimize sabır versin, babamı kaybettim orada ama o  şükürlü ölüm, orada o kadar üzülmedim. Gerçekten konuşacak halim yok, Allah sabır  versin. Ben Fransa'dan geliyorum, her şeyin bittiği yer, burada şu bebeği görünce  her şeyin bittiği yer. Bu her şeyi anlatıyor." diye konuştu.

Öte yandan, Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet  Turgay Oğuz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Özkan ve bazı daire amirleri  ile vatandaşlar, şehit yakınlarını ziyaret etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!