Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şehit, askere giderken yatak odasına Türk bayrağı asmış

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Jandarma Er Mehmet Burak Kaplan'ın, askere gitmeden önce yatak odasına Türk bayrağı astığı ve "Ben askerden gelene kadar bu bayrağı indirmeyeceksiniz" dediği öğrenildi.

Şehit, askere giderken yatak odasına Türk bayrağı asmış


Şehit Jandarma Er Kaplan'ın Fatih Caddesi'nde yaşadığı apartmanda kapıcılık yapan Arif Küçük, patlamadan sabah haberdar olduklarını söyledi. Acı habere inanamadıklarını dile getiren Küçük, "Anne ve babası ile görüştüm. -Arkadaşlarına söyle Burak'ı kaybettik, şehit oldu- dediler" ifadelerini kullandı.
Ramazan Bayramı'nın ikinci günü Şehit Er Kaplan'la telefonda konuşarak bayramlaştıklarını dile getiren Küçük, "-Susurlukta'yım- dedi. -Abi az kaldı- dedi. Efendi, insan gibi insan, adam gibi adamdı. Ağzı var, dili yoktu. Yatak odasına anne ve babasıyla birlikte askere gittiği ilk gün bayrak astılar" dedi.
Anne ve babası ile birlikte odasına Türk bayrağı asan Şehit Er Kaplan'ın, ailesine "Ben askerden gelene kadar bu bayrağı indirmeyeceksiniz" dediği öğrenildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!