Şehit ailelerinden 'İmralı görüşmeleri'ne tepki

Adana Şehit Aileleri Malülleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emine Kunt, İmralı Cezaevi'nde bulunan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasına mahkum Abdullah Öcalan ile görüşülmesine tepki gösterdi. Kunt, "En büyük acı evlat acısıdır. 30 yıl değil, 300 yıl da geçse, çocuklarımızın kanı yerde kalmamalıdır ve muhatabımız İmralı değildir" dedi.

Şehit ailelerinden 'İmralı görüşmeleri'ne tepki

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Doğan'ın cenaze törenine katılan şehit aileleri, dernek binasında bir araya geldi. Ellerinde Türk bayrakları ve şehit düşen çocuklarının fotoğraflarıyla gazetecilerin karşısına çıkan şehit yakınları, Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmeleri kabullenemediklerini dile getirdi. Dernek Başkanı Emine Kunt, İmralı görüşmelerine olumlu baktığını açıklayan Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Adana Şube Başkanı Gazi Ersin Gülaçar'ın sözlerinin kendilerini ilgilendirmediğini söyledi.

Kunt, terör gazisi Ersin Gülaçar'ın, "Eğer insanlar gerçekten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysa, ülkede terörün bitmesini kalben istemesi lazımdır" sözlerini talihsizlik olarak değerlendirdi. Kunt, "Bir şehit annesi olarak, acılarımızı yüreğimize gömdük. Şehit anne, baba, eş ve çocukları ile gazilerimizin yüreğini kanatan bu talihsiz açıklama sadece kendisini bağlar. Böyle bir öneriyi kabul etme gibi bir gafletin içinde bulunmamız mümkün değildir. Bilhassa, bizim ve şehit ailelerinin vatandaşlığını sorgulamak hiç kimsenin haddine değildir. En büyük acı evlat acısıdır. 30 yıl değil, 300 yıl da devam etse, çocuklarımızın kanı yerde kalmamaktadır ve muhatabımız İmralı değildir" diye konuştu.

Şehit yakınları, tepkilerini bir süre daha sürdürüp, toplantıyı sonlardırdı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!