Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şehir Hatları'nda yaz tarifesi

İstanbulda Şehir Hatları'nın yaz tarifesi uygulaması, 3 Haziran'da başlayacak. Yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen yeni tarife, 15 Eylül'e kadar geçerli olacak.

Şehir Hatları'nda yaz tarifesi

Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamaya göre, yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen yeni tarife, 15 Eylül'e kadar geçerli olacak.  Yeni tarifeyle Boğaziçi ve Adalar hatlarındaki seferler arttırılırken, vapur hatları yolcu talebine bağlı olarak ilave seferlerle güçlendirilecek. 

Yaz tarifesi öncesinde ek seferlerle sıklaştırılan Kabataş-Kadıköy hattı, cumartesi ve pazar günleri de tarifeli sefer kapsamına alınacak. Bu hatta ortalama yirmi dakika aralıklarla yolcu motorları karşılıklı sefer yapacak.

Yeni tarifeyle Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri 15 Haziran-1 Eylül tarihleri arasında İstanbul'a en yakın tatil noktalarından Poyraz'a kadar uzatılacak.  Büyükada aktarmalı Bostancı-Sedef Adası seferleri de yaz tarifesiyle başlayacak. Bostancı'dan 09.30 ve 12.00, Sedef Adası'ndan 11.45 ve 17.20'de yapılacak seferlerde, yolcular Büyükada'da ücretsiz aktarma yapabilecek.

Özel gezi turları da yaz sezonuna göre yeniden düzenlenecek. Bu kapsamda, nostaljik uzun boğaz turu her gün 10.35, 12.00, 13.35'te, kısa boğaz turu da her gün 14.30'da Eminönü'den 14.50'de Ortaköy'den başlayacak.

Türk Sanat Müziği ile mehtap gezileri de başlıyor

Yaz tarifesiyle Şehir Hatları'nın gelenekselleşen mehtap gezileri de başlıyor. Geziler Türk Sanat Müziği eşliğinde, 8 Haziran-14 Eylül tarihleri arasında her cumartesi akşamı Bostancı-Anadolu Kavağı hattında düzenlenecek.

Ayrıntılı bilgiye  "444 1851" numaralı çağrı merkezinden, iskelelerde bulunan tarife kitapçıkları ile "www.sehirhatlari.com.tr" web adresinden ulaşılabiecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!