Sedat İncesu: Mayıs'ta şampiyon olalım

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başantrenörü Sedat İncesu, Galatasaray Televizyonu'nda "Gün Ortası" programının konuğu oldu. İncesu, şampiyonluk konusunda mesajlar verdi.

Sedat İncesu: Mayıs'ta şampiyon olalım

Sedat İncesu'nun, programda sorulara verdiği yanıtlar şöyleydi:

"İşi burada bitirelim dedik"

"Zorlu bir sezon geçirsek de Play-Off'lara lider olarak girdik. Play-Off'ta da Karabük'le eşleştik. Karabük deplasmanı her zaman zor olur ama 2-0'la geçerek finale yükseldik. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı olarak 13 sezondur oynadığımız en iyi maçlardan birini oynadık. Bu seriye çok iyi hazırlanmıştık. Sezon içerisinde Beşiktaş karşısında aldığımız iki mağlubiyet vardı ama sezon sonlarına doğru çok ciddi performans gösteren, oralara ağırlığını koyan bir takımımız vardı. Evimizde oynamanın verdiği avantajla da ilk maçta 29 sayılık bir galibiyet aldık. Finale yakışan bir maç oldu. Biz deplasmana gelmişken 'Burada işi bitirelim' dedik."

"Dürüstlüğü içselleştirdik"

İlk maçta İsmail'in topun kendisinden çıktığını belirttiği pozisyon gibi sezon içerisinde böyle çok pozisyon yaşadık. Takım olarak biz bu davranışı içselleştirdik. Özgür Gürbulak o pozisyonda topa dokunmamıştı. Sonrasında Hawkins'in uyarısıyla İsmail'i tebrik etmesi güzel bir davranıştı. Ben gerçekten gurur duydum. Maç sonunda o görüntüleri GSTV'den istedim. Ve sosyal medyada da paylaştım. Müthiş bir örnek oldu.

"Seri son maça taşınsa da kazanırdık"

Çalışmalarımıza müthiş adapte olan bir takım vardı. İlk maç şiir gibiydi... İkinci maça hazırlanırken üç antrenmanımız tamamen bu psikolojiyi atlatmak içindi. Bütün bu uyarılarla rakibimizi yendik de. Hepimizin bildiği gibi spor aklı olan bir takımımız var. Bu aklı da kullanarak çok kısa zamanda kendimizi toparladık. Seri son maça taşınsa da kaybetmeyeceğimize olan inancımız tamdı.

"Gelecek sene Mayıs'ta şampiyon olalım"

Sezon çok uzadı. Avrupa'daki rakiplerimiz Mayıs ayında liglerini bitirdi. Bu sene milli takımlarda dünya kupası sezonu. Milli takım hocaları da sürekli sporcuları kampa gönderin diye arıyor. Sporcular buradaki sert maçlardan dolayı milli takıma bir hazır bir şekilde girecek. İyi bir takıma sahibiz. Bu sıcak havalara rağmen zorluğu çok küçük yaşta yaşamış ve atlatmış insanlar topluluğuyla çalışıyoruz. Ancak umarız ki gelecek sene Mayıs ayında şampiyon oluruz.

"Galatasaray bir dünya markası"

Türk olmayan takımları yenmek, genlerimize işlenmiş bir durum. Bir Türk olarak böyle bir vizyona sahip olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Biz de bu topraklardan yetişmiş spor adamları olarak Avrupa'da farklı mücadele gösteriyoruz. Galatasaray, büyük bir dünya markası; sosyal sorumluluklara ve o ana kadar kimsenin farkında olmadığı bir branşı müthiş başarılarla dünyaya tanıtıyor. Biz kulüp olarak ülkemizi en iyi şekilde dünyada müthiş bir şekilde temsil ediyoruz. Türkiye'nin en önemli markaları diye bir araştırma yapılsa Galatasaray ilk sıralarda yerini alır. Yaşadığımız coğrafyanın kültüründen de olabilir, sponsorluk konusunda biraz sıkıntı yaşıyoruz. Bu sene branşlarımızın çoğu Avrupa'da da yarışacak. Böyle güçlü bir markayla sponsorların beraber olacağına inanıyorum. Çok hoş bir projemiz var, onu da yönetimimize sunacağız. Eğer o da kabul görürse Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın herhangi bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Ailemle beraber müzeyi de gezmek için stadyuma geldik. İçinde katkıda bulunduğumuz kupalar ayrı ama bu müzede müthiş bir tarih yatıyor. Eşim ve kızımla birlikte bu kupalara şahitlik edeceğiz. Müthiş bir şey bu.

"Önümüzdeki hafta gelecek seneyi planlayacağız"

Sezon daha yeni bitti ama kafamızda belli başlı durumlar var. Yönetimimiz çok ciddi bir şekilde çalışıyor. Başkanımızla, yoğun çalışma temposu arasında şampiyonluğun ardından da konuştuk. Önümüzdeki hafta yönetimimizle konuşup gelecek sezonu planlayacağız. En optimal bir şekilde planlarımızı yapacağız. Sporcularımızın büyük bir bölümü milli takımlarda yer alıyor. Biz de Eylül başı gibi antrenmanlarımıza başlayacağız. Transfer görüşmelerini ve sözleşme yenilemelerini o tarihe dek tamamlamaya çalışacağız.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!