Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SDÜ'den yarının liderleri projesi

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Liderlik Araştırma ve Uygulama Merkezi "Yarının Liderleri" projesi hazırladı.

SDÜ'den yarının liderleri projesi

Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından geliştirilen ve Süleyman Demirel Üniversitesi Liderlik Araştırma ve Uygulama Merkezince yürütülen, 21. yüzyıl dünyasının ve Türkiye'sinin yönetimine talip olacak genç bireylerin liderlik özelliklerinin gelişmesini sağlamak ve onlara entelektüel bir kişilik kazandırmak amacıyla hazırlanan "Yarının Liderleri" isimli projenin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya Isparta Valisi Memduh Oğuz, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, iş adamları ve projenin danışma kurulu üyeleri katıldı. SDÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Feyzullah Tecirli, proje hakkında bilgi verdi. Böyle bir organizasyona liderlik yapmaktan mutluluk duyduklarını da ifade eden Tecirli, bu projeyle önünde çok büyük hedefleri olan ülkemizin, arzulanan seviyeye gelebilmesi adına gerekli olan liderlerin teorik, pratik ve manevi anlamda yetiştirilmesinin amaçlandığını kaydetti.
Milletleri öne geçiren en önemli unsurun sahip oldukları entelektüel sermayeler olduğunu belirten SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, "Bu entellektüel sermayenin içinde girişimcilik ve liderlik yanı ağır basan insanlara sahip olmak da çok önemlidir. Gelişme stratejilerinde öz yetenek tabanlı büyüme stratejilerinden bahsederiz ki milletlere veya devletlere ilişkin olarak güçlü olunan alanlarda geliştirilen stratejiler ile bir süre sonra diğer alanlarda da ilerleme kaydedilir. Türk insanının ön plana çıkan özellikleri, teşkilatçılığı ve liderliğidir. Yetişen liderlerin sayısı ve niteliği çok önemlidir. Etkin bir lider, ülkesinin kaderini de belirler" diye konuştu.
Liderliğin, insanlık tarihinin başlangıcından beri var olduğunu belirten Vali Memduh Oğuz da "liderlik kavramı sadece toplumu idare eden bireyler değil. Bir babanın evinde, bir müdürün iş yerinde liderliği söz konusu olduğunu söyledi.
SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Talip Türcan, İİBF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Yavuz ve Liderlik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Orhan Adıgüzel'in jüri üyeliğini yaptığı projenin mülakatları, Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!