Satılan cep telefonu cinayeti ortaya çıkardı

Kırşehir'de 7 ay önce evinin banyosunda ölü bulunan 71 yaşındaki kişinin satılan cep telefonundan yola çıkan polis, yaşlı adamın boğularak öldürdüğünü ortaya çıkardı. Maktulün kendisinden 31 yaş küçük eşinin de aralarında bulunduğu 5 zanlı gözaltına alındı.

Satılan cep telefonu cinayeti ortaya çıkardı

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki  evinin banyosunda ölü bulunan 71 yaşındaki Yusuf Eraslan'ın ölümüyle ilgili  çalışma başlattı.

Eraslan'ın ölmeden 4 ay önce 38-40 yaşlarında bir kadınla evlendiği  bilgisi üzerine araştırmasını genişleten ekipler, şüphe üzerine çevredeki 180  saatlik güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtlarını inceledi.

Ekipler, Eraslan'ın ölümün ardından evde bulunan 3 cep telefonunun  kaybolduğunu belirledi.

Cep telefonu sinyallerini takip eden ekipler, Ankara'da satıldığı  tespit edilen maktulün telefonundaki kayıtlarda yaptıkları incelemede, telefonu  satan kişilerin olaydan kısa süre önce eve girenler olduğunu ortaya çıkardı.

Şüphelileri belirleyen polis ekipleri, Kayseri ve Ankara'da yaptıkları  eş zamanlı operasyon ile maktulün eşi N.K. (40) ile M.A, R.T, A.M.T ve Ö.G'yi  gözaltına aldı.

Zanlıların sorguları ve elde edilen bilgiler ışığında, şüphelilerin  Eraslan'ı evin salonunda boğarak öldürdükleri, ardından da banyodaki küvetin  içine koyarak suda boğulma süsü verdikleri iddia edildi.

Zanlıların cinayetten sonra evde bulunan bir kasayı açmaya  çalıştıkları, açamadıkları için cep telefonları, saat, değerli eşyaları alarak  kaçtıkları ileri sürüldü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!