Şarkılı mezuniyet

Bursa Polis Koleji, 4. dönem mezunlarını törenle uğurladı.

Şarkılı mezuniyet

369 öğrencinin eğitim gördüğü kolejden mezun olan 72 öğrenci kep atma töreninden sonra hep bir ağızdan 'Bir şarkısın sen, ömür boyu sürecek' şarkısını söyleyerek birbirlerine sarıldı. Aileler çocukların bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Mezuniyet töreninde çocuklarını yalnız bırakmayan aileler de fotoğraf makineleri ve kameralarla töreni kaydetti.
Huzur ve güvenliğin olmadığı yerde başka hiçbir hizmetin olmayacağını belirten Bursa Valisi Şahabettin Harput, geleceğin emniyet amirlerinin donanımlı yetiştirildiğine dikkat çekti. Harput, "Sevgi, samimiyeti ve fedakarlığı gerektirir. Kuru bir sevgi ifadesi çok şey anlam taşımaz. Bu mezun öğrencilerimiz de gerçek manada sevdikleri vatanın huzuru ve güvenliği için çalışacaktır. Sırtınızdaki elbise sizi sakın gurura kaptırmasın. O büyük bir şan ve şeref olduğu kadar size çok büyük mesuliyet yüklüyor. Hitap ettiğiniz kitle, sizin anneniz, babanız, kardeşleriniz ya da evlatlarınız olacak. Onlara sevgiyi saygıyı her zaman engin bir deniz gibi göstereceksiniz. İnsanlar size rahatlıkla gelecek, dertlerini, sıkıntılarını anlatacak ve onların dertlerine çare olduğunuz zaman görevinizi yapmanın mutluluğunu yaşayacaksınız" dedi.
Türkiye'de sadece iki tane olan polis kolejinden birisi olduklarını belirten Bursa Polis Koleji Müdürü Cenk Durukan, "39 öğretmen kadromuz, tecrübeli idari kadromuzla öğrencilerimizi spordan sosyal faaliyetlere kadar donanımlı bir şekilde yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şunu herkes bilsin ki Bursa Polis Koleji'nden mezun olan bu 72 öğrencimiz dört dörtlük yetiştirilmiştir" diye konuştu.
Dönem birincisi Hüseyin Vural isimli öğrenci ise, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü kendilerine şiar edindiklerini söyledi. Vural'ın okul kütüğüne şilt çakmasının ardından dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar, saat gibi çeşitli hediyeler verdi. Okulu dereceyle bitiren öğrencilere ödülünü veren Bursa Valisi Şahabettin Harput, okul birincisi Hüseyin Vural'ın annesi Fatma, babası Süleyman ve dedesi Emin Şükrün ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Vali Harput, Eğitimde Bilişim ve Kültür Oluşumu Olimpiyatı (E-BİKO) 2012'de 'Hard Login' adlı eğitimde AR-GE çalışmasıyla dünya birincisi olan Harun Güleç ve Mustafa Kemal Altıner'le aynı olimpiyatta dünya üçüncüsü olan Mustafa Talha Kılıç ve Selim Yıldız'a da bilgisayar hediye etti.
Resmi geçidin ardından kolejden mezun olan öğrenciler keplerini hep birlikte havaya atarak, birbirlerine sarıldı. "Bir şarkısın sen, ömür boyu sürecek" şarkısını söyleyen öğrenciler sevinçlerini aileleriyle birlikte paylaştı.

Şarkılı mezuniyet Şarkılı mezuniyet Şarkılı mezuniyet
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!