Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şarkılar öğretmenler için söylendi

Nilüfer Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Korosu 'Öğretmenler Günü' konseriyle şarkılarını eğitim emekçileri için seslendirdi.

Şarkılar öğretmenler için söylendi

Fethiye Kültür Merkezi'nde düzenlenen konser sanatseverler ve öğretmenler tarafından büyük ilgi gördü. Şef Remzi Çelikyay yönetimindeki konser, şehitler, depremde yaşamını yitiren vatandaşlar ve Van depreminde göçük altında kalarak hayatını kaybeden 75 öğretmenin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Daha sonra öğretmen Yasemin Nacar'ın seslendirdiği 'Dünyanın bütün çiçekleri' adlı şiirle devam eden gecede, Nilüfer Çocuk Korosu da mini bir konser verdi.
Ardından sahne alan Nilüfer Kent Konseyi TSM Korosu dev kadrosuyla sanatseverlere muhteşem dakikalar sundu. 'Al sazını sevdiceğim' adlı Sultan-ı yegah bir eserle konserine başlayan koro, iki saati aşkın konserini Öğretmen Marşı ile noktaladı.
Gecede ayrıca Atatürk'e benzerliğiyle tanınan korist Necdet Bardak'ın canlandırması da büyük ilgi gördü. Bardak'ın Atatürk'ün Bursa'da bulunduğu sırada,  İstanbul'dan gelen öğretmenlere yaptığı konuşmayı seslendirmesi izleyenlerden büyük alkış aldı.   

Şarkılar öğretmenler için söylendi Şarkılar öğretmenler için söylendi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!