Sarıkamış'ta turistik otellerin açılışı yapıldı

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde iki otel açılışı yapan Kars Valisi Eyüp Tepe, "Sarıkamış, Türkiye'nin 'Davos'u' olacak" dedi.

Sarıkamış'ta turistik otellerin açılışı yapıldı

Bayraktepe Kayak Merkezi bölgesinde hizmete giren 3 yıldızlı Sarıkamış Kar Otel ile Alpina Konakları Tesislerinin açılışını yapan Vali Tepe, burada yaptığı konuşmada, son dönemlerde hem Kars ve hem de Sarıkamış'ta ciddi turizm yatırımları yapıldığını, bunun son derece sevindirici olduğunu ve ancak ulaşılan bu noktayı yeterli görmediklerini vurguladı.

Türkiye'nin Davos'u olma yolunda Sarıkamış'ta çok iyi gelişmeler olduğunu ifade eden Kars Valisi Eyüp Tepe, Sayın Başkanımızın çizdiği hedef doğrultusunda, sizlerinde malumu olduğu üzere, Türkiye'nin Davos'u Sarıkamış ise, böyle bir iddia taşıyor isek, birkaç rakamla kıyaslama yaparsak henüz daha gidecek çok yolumuz olduğu belli olacak. 10 bin nüfuslu Davos'ta 54 tane otel var. Bizde atılan adımları çok önemsiyoruz. Ama asla yeterli görmüyoruz" dedi.

Bugün sadece Antalya bölgesinde 5 yıldızlı otel sayısı tabi bu 2-3 sene öncenin rakamı 135'di. Muhtemelen şuan 145-150 olmuştur diyen Tepe, "Yani onun için bu işin sonu yok arkadaşlar. Yani kış turizminin yeri ayrı, yaz turizminin ayrı yeri var. Dolayısıyla biz bunları yeterli göremeyiz. İnşallah ilerleyen süreçte Sarıkamış'ı biraz önce ifade ettiğim gibi Türkiye'nin Davos'u olarak görmek imkanı olur inşallah. Bu otelimizle beraber bu sene açacağımız ve açtığımız hizmete giren diğer otelleri de bu vesile ile tebrik etmiş olayım. Gerçekten onlarda Kars turizmi için, Sarıkamış turizmi için çok önemli hizmet edecekler. Onları da bu vesile ile tebrik ediyorum. Mekan sahiplerine hayırlı olsun, Sarıkamış'ımıza hayırlı olsun, Kars'ımıza hayırlı olsun" dedi.

Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş de, bu sene 3 otelin yüzde yüz kapasite artırdığını ayrıca 4 yeni otelin hizmete açıldığını kaydetti.

Ermiş, "Sarıkamış'ta müthiş bir turizm, yatırım furyası var. Gelecek yıl 2 otel daha yapılıyor. Turizm teşvik noktasında 6.bölgedeyiz. Sigorta teşvikleri, faiz indirimleri, elektrik giderlerinin karşılanması noktasında en iyi noktada turizm alanındayız. Hükümetimizin bu noktada çok büyük desteği var. Ayrıca TKDK kurumunun turizm destekleri, Kalkınma ajanslarının destekleriyle tabi bu seviyeye geldi bu işler. Ayrıca geçen sene tanıtım noktasında, Türkiye'de en çok tanıtılan kayak merkezi oldu Sarıkamış. Bütün bunların etkisini görüyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kars İl Müftüsü Mehmet Genç'in yaptırmış olduğu duayla birlikte Kar Oteli ve Alpina konakları hizmete açıldı. Vali Tepe Alpina konakları açılışında yaş pasta keserek hayırlı olmasını diledi.

Hizmete Giren Sarıkamış Kar Oteli SERKA tarafından yüzde 50 hibe destekli, Alpina Konakları Tesisleri ise, Kars TKDK tarafından yüzde 50 hibe desteği ile yapıldığı bildirildi.
Açılışlara; Kars Valisi Eyüp Tepe, Sarıkamış kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, İl Kültür Turizm Müdürü Hakan Doğanay, SERKA Genel Sekreteri Hüseyin Tutar, Otel yöneticileri daire amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!