Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na teşekkür

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun davetine ilişkin, "Değerlendirmeleri gerçekten bizim yıllardan beri sürdürdüğümüz çalışmalara sevgiyle bakan bir anlayıştır ki kendisine ben çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na teşekkür


 

Kars'ta yoğun ilgiyle karşılanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerinin sorularını cevaplandırdı.

Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun değerlendirmelerinin kendilerinin yıllardan beri sürdürdükleri çalışmalara sevgiyle bakan bir anlayış olduğunu söyledi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Bizim anlayışımızda kine, nefrete, endişeye yer olmayacak. Bizim anlayışımızda sevgi kazanacak. Önce Allahım kısmet ederse İstanbul'da sevgi kazanacak" dedi.

Sarıgül, "Mustafa Sarıgül CHP'nin ilçe başkanıdır. Mustafa Sarıgül SHP'nin kurucusudur. Mustafa Sarıgül SHP'nin milletvekilidir. TBMM Başkanlık Divanı Üyesidir. Mustafa Sarıgül Demokratik sol Parti'nin Belediye Başkanıdır. CHP'nin Belediye Başkanıdır. Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarının doğrultu tutarlığı vardır. Mustafa Sarıgül bir demokrasi mücadelesi, barış mücadelesi, özgürlük mücadelesi vermiştir. Türkiye Değişim Hareketi'nin kurucuları arasında yer almıştır. Binlerce yurttaşımızla birlikte biz, bütünleştiren büyük bir demokratik buluşmayı sağlayan ve yıllardan beri inandığımız inançlara saygılı laikliği, ulusal birliği, bireyin özgürlüğünü savunan, üretimi artıran, emeğin hakkını en üst düzeyde koruyan bir anlayışla yoldadır. Mustafa Sarıgül'ün doğrultu tutarlığı vardır. Bugün Mustafa Sarıgül CHP'nin Gençlik Kollarının Türkiye'ye bir armağanıdır. Ve bir siyasi adam olaraktan Mustafa Sarıgül sıfırdan bu noktaya kadar gelen bir kardeşinizdir. Mustafa Sarıgül Türkiye Değişim Haraketi ile yaklaşık olarak 15 yıldır son 12 yıldır özellikle yollardadır. Ama TDH'deki bütün arkadaşlarımızın en büyük arzusu tehlike yanımızdan geçerken biz seyirci olarak bakamayız. TDH bireysel çıkar değil, toplumsal çıkar peşindedir. TDH kendi koltuğunu korumaz. TDKH laik ve demokratik Türk Cumhuriyeti'ni korur" diye konuştu.

"SAYIN GENEL BAŞKANIN DEĞERLENDİRMELERİ GERÇEKTEN SON DERECE OBJEKTİF"

Sayın Genel Başkanın değerlendirmeleri gerçekten son derece objektif olduğunu ifade eden Mustafa Sarıgül, şunları söyledi:

"Tekrar tekrar Sayın Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Değişim Hareketiyle ilgili, Mustafa Sarıgül ile ilgili değerlendirmelerine çok teşekkür ediyorum. Sayın Genel Başkanın değerlendirmeleri gerçekten son derece objektif. Ve Sayın Kılıçdaroğlu'nun değerlendirmeleri gerçekten bizim yıllardan beri sürdürdüğümüz çalışmalara sevgiyle bakan bir anlayıştır ki kendisine ben çok teşekkür ediyorum."

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü havaalanı çıkışında çok sayıda TDH'lı karşıladı. Çıçeklerle karşılanan Sarıgül, Kafkas Folklor ekibinin gösterisini izledi. Sarıgül daha sonra havaalanından ayrılarak Ardahan'a hareket etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!