Sarallar ve Şirinler'in ilk davası görüldü

Sarallar ve Şirinler olarak bilinen suç örgütlerinin uluslararası çapta faaliyet gösterebilmek için güçlerini birleştirdiği ancak parada anlaşamayınca 7 kişinin öldüğü olaylara ilişkin görülen davada Saralların lideri Ümit Saral hasta olduğunu belirterek duruşmaya katılmadı. Öte yandan Mehmet Sabri Şirin de müşteki olduğu için katılmak istemediğini iletti.

Sarallar ve Şirinler'in ilk davası görüldü

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Bakırköy Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda görülen ilk duruşmanın 4'üncü gününde 21 tutuklu sanık hazır bulunurken Burhaniye, Of, Kalkandere, Kırklareli, Bafra, Edirne'den ve Elazığ'da tutuklu olan sanıklar için SEGBİS bağlantısı yapıldı.

Mahkeme Başkanı, Ümit Saral'ın da tutuklu bulunduğu Bolu Cezaevi'nden SEGBİS ile bağlanması için müzekkere gönderdiklerini ancak cevap verilmeğini,  Saral'ın hasta olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmak istemediğini bildirdiğini söyledi.  Davada müşteki sıfatıyla yer alan Mehmet Sabri Şirin'in duruşmaya getirilmesi için yazılan yazıya cevap olarak da Şirin'in duruşmaya katılmak istemediğine dair dilekçe sunduğu açıklandı.

 MUHTAR DELİLLERİ YOK ETMEKTEN YARGILANIYOR

İddianamede 1 Aralık 2016'da Rize'de bir kıraathanenin taranması sonucu 3 kişinin ölümüne neden olan olaya ilişkin suç delillerini yok etmekten yargılanan sanıklardan Of Darılı Mahallesi Muhtarı Ferşat Şahin, "Ümit Saral yeğenim olur. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Benim bir ilgim yok. Bu hususta bir bilgim de yoktur. Ben yaşanan olayı 3 gün sonra halktan duydum. O tarihte Ümit Saral evimin önüne geldi. İki kişiyle yanıma geldi, ava gideceğini söyledi. Kapıdan görüştük ve gitti" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!