Şantiyeler bayramda da çalışacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı DSİ Genel Müdürlüğü ve DKMP Genel Müdürlüğüne ait toplam bin 717 şantiyede çalışmalar bayramda da devam edecek.

Şantiyeler bayramda da çalışacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne (DKMP) ait toplam bin 717 şantiyede çalışmalar bayramda da devam edecek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Veysel Eroğlu, ülke genelinde inşaat çalışmalarının devam ettiği bin 717 şantiyede, Bakanlık olarak yapacakları yatırımlarda herhangi bir aksama yaşanmaması için projelere 2 milyar TL ilave ödenek ayrılması talimatını verdi.

DSİ Genel Müdürlüğünce yurt genelinde baraj, gölet, sulama ve taşkın koruma gibi tesislerin inşası için bin 332 şantiyede çalışmalar aralıksız sürüyor.

Türkiye genelinde 72 baraj, 401 gölet, 227 sulama, 460 taşkın koruma ve bunların dışında 172 diğer işlerde olmak üzere toplam bin 332 tesisin inşaatı, DKMP Genel Müdürlüğünce de milli parklar, tabiat parkları ve korunan alanlar başta olmak üzere yurt genelinde toplam 385 şantiyede inşaat çalışmaları devam ediyor.

"Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlere inat yatırımlara devam"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlere inat, yatırımlara devam ettiklerini belirtti.

Devam eden projelerin en kısa sürede tamamlanarak, hizmete alınması hususunda talimat verdiğini vurgulayan Eroğlu, şunları kaydetti:

"Şantiyelerde 3 vardiya, 24 saat esasına göre çalışılacak ve bayram tatilinde de çalışmalara ara verilmeden devam edilecek. 'Biz yapacağız, daha ileri gideceğiz.' diyoruz. Onlar ise 'Şunu satacağız, bunu durduracağız, yıkacağız.' vaadinde bulunuyorlar. Büyük Türkiye'nin önünü kimse kesemeyecek."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!