Şanlıurfa'da "ton balığı" şaşkınlığı

Daha çok kırmızı etin tüketildiği Şanlıurfa'da, bir balıkçının tezgahında bulunan yaklaşık 400 kilogram ağırlığındaki 4 ton balığını (orkinos) vatandaşlar şaşkınlıkla izledi.

Şanlıurfa'da ''ton balığı'' şaşkınlığı

Merkez Haliliye ilçesinde bulunan Topçu Meydanı'nda balıkçılık yapan  Behçet Şili, Mersin'den satın aldığı 4 balığı tezgahına koydu. Balıkların  geldiğini haber alan birçok vatandaş, 1,5 metre uzunluğunda ve her biri yaklaşık  100 kilogram ağırlığındaki balıkları görmek için balıkçıya geldi.

Yetişkinler, balıkla hatıra fotoğrafı çektirirken, korktukları  gözlenen çocuklar ise iş yerinden uzaklaşmayı tercih etti.

Şili, gazetecilere yaptığı açıklamada, ton balığına gösterilen ilgiden  memnun olduğunu ifade etti.

Balığı parçalara ayıracaklarını ve kilogramını 35 liradan satışa  sunacağını anlatan Şili, "Bu balık pek bulunmaz, balıkçılar okyanusta yakalamış  biz de buraya getirdik. Kentte daha çok kırmızı et tüketimi fazla ancak balık eti  çok daha sağlıklı, son yıllarda Şanlıurfalılar da balık eti tüketmeye başladı.  Vatandaşlar bu balığa büyük ilgi gösteriyor. Balıkta siyah et bulunuyor. Tamamen  kemiksiz bir ettir." diye konuştu.

Vatandaşlardan Hüseyin Yıldız ise kentte ilk defa bu büyüklükte balığa  rastladığı için şaşırdığını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!