Sanders: Beni kovdular

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, dün akşam Virginia eyaletindeki bir restorandan, "ABD Başkanı Donald Trump için çalıştığı gerekçesiyle" kovulduğunu açıkladı.

Sanders: Beni kovdular

Sözcü Sanders, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Dün akşam  Lexington Virginia'da gittiğim Red Hen'in sahibi, ABD Başkanı için çalıştığım  gerekçesiyle restorandan ayrılmamı istedi. Bu eylemi, benden ziyade kendisini  anlatıyor. Aynı fikirde olmadıklarım da dahil tüm insanlara elimden geldiğince  iyi davranmaya çalışırım. Böyle yapmaya da devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

Başkent Washington'a yaklaşık 3 saat mesafede yer alan restoranın  sahibi ise gazetecilerin ısrarlı sorularını yanıtsız bıraktı.

Sanders'ın babası ve eski senatör Mike Huckabee, olayı "bağnazlık"  olarak nitelendirdi.

ABD Başkanı Trump ve Beyaz Saray, son günlerde özellikle "ABD'ye yasa  dışı gelirken yakalanan göçmen ailelerin çocuklarının, ebeveynlerinden ayrı bir  merkezde tutulması" uygulamasından dolayı şiddetle eleştiriliyor.

ABD İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen de salı akşamı Washington'da  gittiği bir Meksikarestoranında protesto edilmişti.

Trump, söz konusu uygulamayı, bir başkanlık kararnamesiyle sonlandırsa  da kamuoyunda tartışma ve tepkiler halen devam ediyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!