Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Samsunlular Bursa'da kahvaltıda buluştu

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu'na (SAMDEF) bağlı, Bursa Samsunlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ayda bir düzenlenen kahvaltı programını gerçekleştirdi. Kahvaltıya, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de katıldı.

Samsunlular Bursa'da kahvaltıda buluştu

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Dernek Başkanı Temel Erkol, Başkan Yardımcıları İrfan Akkaya, Davut Şen ve Genel Sekreter Hüseyin Seven, dernek üyeleriyle kahvaltıda buluştu. 

Başkan Temel Erkol selamlama konuşmasında, "Bu pazar günü değerli vaktinizi bize ayırdığınız için teşekkür ediyorum, ülkemiz Elazığ depremiyle büyük acı yaşadı tüm vatandaşlarıma baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, ayda bir gerçekleşen bu kahvaltılarla buluşuyoruz, güzel etkinlikler yapıyoruz, hepiniz hoşgeldiniz, afiyet olsun" dedi. 

"DERNEKÇİLİK KOLAY İŞ DEĞİL"
SAMDEF Genel Başkanı Savaş Otruş, "Emek Samsunlular Derneğimizin düzenlemiş olduğu kahvaltı programımıza hepiniz hoşgeldiniz. Bu tür organizasyonlar gerçekten emek istiyor, bu emeği gösteren tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Dernekçilik kolay iş değil, zaman ve emek istiyor, hiçbir çıkar olmadan gurbetteki hemşerilerin bir arada olması için çalışan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bursa'da, 200 bine yakın hemşerimiz yaşıyor, 22 tane derneğimiz var, fakat dernek üyelikleri sayısında sıkıntımız var, benim istirhamım kendini Samsunlu hisseden, Bursa'da hayatını idame ettiren herkesin, geldiği yeri unutmaması ve birlik beraberlik adına bu derneklere üye olması, tüm hemşerilerimizi bu derneklerle tanıştıralım ve üye yapalım. Bu pazar günü burada bulanan herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi. 

"BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK BÜYÜKŞEHİR SOKAKLARINDA KAYBOLURUZ"
Sağlık İşleri Daire Başkanı Mehmet Fidan, "Birliktelik ve beraberlik büyükşehirlerde çok önemli eğer birbirinize sahip çıkmazsanız, sokaklarda kaybolur gidersiniz, Samsunlular adına bu beraberliği sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, "Sağlık İşleri Daire Başkanımız Bursa'da kaybolur dedi ama hiç merak etmeyin biz Bursa sokaklarında sizi kaybetmeyiz o konuda hiç tereddütünüz olmasın, ama birlik beraberliğin olması dostluklarım gelişmesi için bu tür programların olması gerek, bu birlik beraberliği sağlamak için aileden başlayarak, sivil toplum örgütlerine katılım bilinci oluşturmamız gerek" dedi. 

"FARKLILIKLAR BİZİM ZENGİNLİĞİMİZ"
Ak Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de "Farklılıklar bizim zenginliğimiz, Bursamız bu farklılıklar bakımından oldukça zengin, Türkiye için çok önemli bir ilimiz, bizler Bursamız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz bu noktada sivil toplum kuruluşları bizim için yol gösterici, gönüllülük esasına dayanan bu işler çok zordu, başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize bu zor görevi yerine getirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Bizler de sahadayız fakat her yere yetişemiyoruz, sivil toplum kuruluşları bizim en ufak sorunları bile çözmemiz için yol gösteriyor, hepinize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Celal Uzunkaya, "Birlik beraberlik en büyük hedefimiz, ülkemizdeki farklılıklar bir kültür mozaiği oluşturarak güzellik katıyor. Sivil toplum kuruluşları ülkemizde gerçekten önemli bir yere sahip ve çok güzel işler yapıyorlar, bu dernekleri ayakta tutmak ve böyle faaliyetler düzenlemek oldukça güç emeği geçen herkesi kutluyorum. Birliğimizin beraberliğimizin devamı için kenetlenmemiz ve değerlerimize sahip çıkmamız çok önemli, ben bu derneğin ilk günlerini ve zor günlerini de biliyorum, şimdi böyle güçlü ve güzel olmamız çok güzel. Ülkemizde yaşanan Elazığ felaketi için de vatandaşlarımıza baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!