Samsung Galaxy A50 fiyatı belli oldu

MWC kapsamında tanıtılan Samsung Galaxy A50 cep telefonunun fiyatı belli oldu. Büyük ilgi gören telefon uygun bir fiyattan satılacak.

Samsung Galaxy A50 fiyatı belli oldu

Barselona'da 25-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen mobil teknolojiler fuarı MWC'de tanıtılan Samsung Galaxy A50'nin fiyat bilgisi fuar sırasında açıklanmamıştı. Fuarın bitmesiyle Samsung yeni bir duyuru yaptı ve telefonun resmi fiyatını açıkladı.

Oldukça iddialı özellikleri bulunan, damla çentikli, 6.4 inç ekranlı, arka yüzünde 3 kamera bulunan Samsung Galaxy A50'nin ekrandan parmak izi okuma özelliğinin olduğunu da belirtelim. MWC 2019 kapsamında kardeşi Galaxy A30 ile birlikte tanıtılan bizim de fuarda kullanma imkanı bulup sizlere videosunu aktardığımız Galaxy A50, Infinity-U ekrana sahip.

Telefonun Avrupa fiyatının ise 349 Euro olacağı açıklandı. Exynos 9810 işlemci kullanan telefonun 4/6 GB RAM ve 64/128 GB depolama kapasiteli seçenekleri bulunacak. Açıklanan fiyatın başlangıç rakamı olduğunu belirtmek isteriz.

Samsung Galaxy A50 Türkiye fiyatı ne olur?

Telefonların Türkiye pazarında da satışa sunulacağı biliniyor. Genellikle Türkiye pazarında agresif fiyat politikaları yürüten Samsung'un bu modeli 3000 - 3500 TL civarında satacağını öngörüyoruz. Bulduğumuz rakamı firmanın kısa süre önce tanıttığı S10 ailesindeki fiyatlandırmaya göre hesapladığımızı belirtelim. Eğer telefon bu fiyattan gelecek olursa ciddi bir talep göreceğini söyleyebiliriz. Zira şu anda Türkiye satılmakta olan benzer özelliklere sahip telefonların fiyatlarının tahmin ettiğimiz bu rakamdan daha yukarıda olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy A30 fiyatı da belli oldu

Yine MWC fuarında tanıtılan A50'nin kardeşi Galaxy A30'un da Avrupa fiyatı açıklandı. Buna göre Galaxy A30 Avrupa'da 216 Euro fiyat etiketi ile satılacak. Abisine göre daha az özelliğe sahip olan A30, haliyle Türkiye pazarında abisine göre daha düşük rakamlardan piyasaya sürülecek. Tahminlerimiz bu modelin 2000 - 2500 TL civarında bir fiyatla Türkiye pazarında yer alacağı yönünde. Yine 6.4 inç ekranı bulunan cep telefonu, ekrandan parmak izi okuma yerine arka yüzde bulunan fiziksel parmak izi okuyucuya sahip.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!