Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Şampiyonluk iddiamız yok"

Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, "Lig şampiyonluğuyla ilgili bir iddiamız yok" dedi.

''Şampiyonluk iddiamız yok''


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü Ankara'da yapılan, "Gençlik ve Spor Kulüpleri Kanun Çalıştay"na katılan Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı.
Bir gazetecinin Spor Toto Süper Lig'de Antalyaspor'un bu sezon şampiyonluğun en güçlü adayları arasında görüldüğünü hatırlatarak, "Şampiyonluk sözünü telaffuz edebiliyor musunuz?" şeklindeki sorusu üzerine, "Hayır. Biz Süper Lig'de kalıcı olan, kurumsallaşmasını tamamlayan bir sistem içerisinde kalıcı bir kulüp olma hedefindeyiz. Bizim öncelikli hedefimiz bu. Lig şampiyonluğuyla ilgili bir iddiamız yok. Ancak şu an ligde bulunduğumuz konumdan son derece memnunuz. Hem Süper Lig'de hem Türkiye Kupası'nda gidebildiğimiz yere kadar gitmeyi arzu ediyoruz ancak bu bir hedef belirlemesi değil. Asıl hedefimiz, kurumsallaşmış, her türlü yapısal oluşumunu tamamlamış, Süper Lig'de kalıcı bir sistemi olan bir kulüp haline gelmek. Bununla ilgili 5 senedir çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
RUS DEVİ GAZPROM İLE SPONSORLUK ANLAŞMASI
Akıncıoğlu, Antalyaspor'un Rusya'nın en büyük şirketi ve dünyanın en fazla doğalgaz çıkaran kuruluşu olan Gazprom ile sponsorluk anlaşmasına ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Antalya'nın, uluslararası açılımı olan bir kent olduğunu söyleyen Akıncıoğlu, şöyle devam etti:
"Dolayısıyla bizim de çalışmalarımız içerisinde uzun vadeli, Süper Lig'de kalıcı hatta Avrupa'ya da sesini duyuran ve Antalya'nın da sesini duyurabilen, reklamını yapan, turizmine katkıda bulunan bir Antalyaspor yaratmak konusunda Gazprom gibi uluslararası gücü olan büyük kuruluşları da sponsorluk işlerine sokmak istiyoruz. Bunun hem Antalyaspor'un sportif faaliyetlerine hem Antalya'nın turizmine, uluslararası açılımına faydası olacak diye inanıyorum. Bu konuda Gazprom'la çalışmalarımız devam ediyor. Sezon sonuna doğru belli aşamaları kaydederek, belli bir yere gelmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
"BİR TAKVİYE KARARIMIZ YOK"
"Devre arasında takıma takviye yapmayı düşünmediklerini bildiren Akıncıoğlu, "Şu anda herhangi bir takviye kararımız yok, mevcut kadromuzdan son derece memnunuz ancak izleme çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla özellikle alt yapıyla ilgili katılımlar olabilir ancak flaş bir transfer ya da önemli bir ihtiyacımızı kapatacak bir çalışmamız yok" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!