Şampiyon güllecinin hedefi olimpiyatlar

Disk ve gülle atmada 12 Türkiye birinciliği elde eden 14 yaşındaki Lütfi Demir, Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etmek istiyor.

Şampiyon güllecinin hedefi olimpiyatlar

Gaziantep'te üç yıl önce başladığı disk ve gülle atmada Türkiye şampiyonlukları bulunan 14 yaşındaki Lütfi Demir, Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etmek istiyor.

Beden eğitimi öğretmeninin yeteneğini fark ederek atletizme yönlendirmesiyle atıcılığa başlayan Lütfi, son 2 yılda 16 yaş altı kategorisinde 12 Türkiye şampiyonluğu elde etti.

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından belirlenen 50 metre barajını da iki kez aşan genç sporcu, Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etmeyi hedefliyor.

Lütfi Demir, yaptığı açıklamada, atıcılığın zor ve disiplinli çalışma gerektiren bir spor olduğunu söyledi.

Bu spora başladığı ilk yıl derece alamadığını aktaran Lütfi, "Başlarda 27 metreye atabiliyordum. Çalışarak bunu artırdım. Türkiye şampiyonalarına katılmaya başladım. TAF tarafından belirlenen 50 metre barajını 50,10 ve 52,90 ile aştım." dedi.

"Ukraynalı Gerd Kanter'i örnek alıyorum"

Büyük başarılar için çok çalışması gerektiğinin bilincinde olduğunu dile getiren Lütfi Demir, şunları kaydetti:

"Bir gün antrenman yapmazsanız geriye düşüyorsunuz. Diğer sporlarda devam etmeseniz bile kendinizi çok çabuk toparlayabilirsiniz. Hiç aksatmadan yapmanız gerek. 12 Türkiye şampiyonluğum var. En iyi derecelerim 52,90 ve 58,65. Bundan sonraki hedefim milli olup, olimpiyatlara katılmak. Bu branşta Ukraynalı Gerd Kanter'i örnek alıyorum. İlk başladığım zamanlarda ailem derslerime engel olacağını düşündüğü için karşı çıktı. Ben sporu da okulu da bir arada götürdüm. Her sene takdirname aldım."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!