Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Saldırı "Türk Kızılayı"na yönelik değil

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Somali'de yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı"Türk Kızılayı"na yönelik değilBaşbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Somali'de yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı

Saldırı ''Türk Kızılayı''na yönelik değil

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Somali'de 5 kişinin ölümü 3'ü Türk 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırının Türk Kızılayına yönelik olmadığını söyledi.

Olayda yaralanan vatandaşlarımızın hayati tehlikesinin bulunmadığını belirten bozdağ, Türkiye'den bir ambulans uçağın Mogadişu'ya geçerek yaralıları Ankara'ya getireceğini belirtti.

Bozağ saldırının Çadırkent'e yardım götüren Türk Kızılay'ına yönelik yapıldığı iddialarını " Burada bir yanlışı düzeltmekte fayda görüyorum. Bu saldırı oradaki Türk Kızılay'ına, oradaki çalışanlara yapılmış bir saldırı değildir. Bugün orada mahkemeye dönük bir saldırı yapılıyor. Türk Kızılay'ının araçları genel kurula canlı bağlantı yapmıştı o bağlantıdan dönerken, patlama yerinden geçtiği sırada geçerken bir patlama oluyor ve o olay üzerine yaralanma oluyor. Somalili şoför hayatını kaybediyor." diyerek yalanladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!