Salah'dan Ortadoğu'ya çağrı

TIME'ın 'en etkili 100 kişi' listesine giren Mısırlı golcü, "Bence kültürümüzde kadınlara davranış şeklimizi değiştirmemiz gerekiyor. Bu tercihe bağlı bir şey değil" dedi.

Salah'dan Ortadoğu'ya çağrı

ABD'nin TIME dergisinin 'En etkili 100 kişi' listesine giren Liverpool'un Mısırlı golcüsü Muhammed Salah, kendi ülkesindeki ve İslam alemindeki erkeklere 'kadınlara daha saygılı davranmaları' çağrısı yaptı.

TIME dergisinin mülakat yaptığı Mısırlı futbol yıldızı Muhammed Salah, ilk kez kadın-erkek eşitliği konusunda konuştu.

"Bence kültürümüzde kadınlara davranış şeklimizi değiştirmemiz gerekiyor. Bu tercihe bağlı bir şey değil" diyen Salah, kendi kültüründe ve Ortadoğu'da kadınlarla nasıl davranıldığını görmenin, cinsiyetlerarası ilişkiler hakkındaki düşüncelerini değiştirdiğini belirtti.

"Eskisine göre çok daha fazla destekliyorum kadınları" vurgusu yapan Mısırlı golcü, "Çünkü an itibarıyla kadınların kendilerine verilenden çok daha fazlasını hak ettiklerini hissediyorum" diye ekledi.

Liverpool formasıyla geçen sezon İngiliz Premier Lig'de gol kralı olmasına koşut Mısır'ı da 28 yıl aradan sonra 2018 FIFA Dünya Kupası'na taşıyarak ülkesinin ikonu haline gelen Salah, Ortadoğu'daki futbolseverlerin kendisini 'oğulları gibi' bağırlarına bastığını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!