Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Saklıkent girişine zam geldi

Fethiye Turizm Altyapı Hizmet Birliği'nin işletmeciliğini yaptığı Saklıkent Kanyonu'na giriş ücreti 50 kuruş arttırılarak 5,5 TL oldu.

Saklıkent girişine zam geldi

Fethiye Turizm Altyapı Hizmet Birliği'nin Fethiye Kaymakamlığı Salonu'nda Osman Otgöz başkanlığında yapılan genel kurulunda Saklıkent Milli Parkı 2013 yılı ziyaretçi giriş ücreti 5 TL'den 5.5TL'ye yükseltilirken, öğrenci giriş ücreti de 2.75TL olarak belirlendi. Otopark ücretinin araç özelliğine göre 3 ila 10 TL arasında belirlendiği genel kurulda WC ücretinin 1TL olması tartışmaya neden oldu.

FETAB Başkanı Osman Otgöz, fiyatları kendilerinin belirlemediğini, belirlenen fiyatların meclis genel kuruluna getirilmesinin tüzük gereği olduğunu söyleyerek, 'Kanyonu ve kanyon dışını kiraladık. 2013 yılında bu fiyatlar uygulanacaktır' dedi.

İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Turhan, 'Saklıkent işletmesi genel olarak FETAB'ta ise WC'ler ücretsiz olmalıdır. Türkiye'de belediyeler dahil WC'lerin ücretsiz yapılması taraftarıyım. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde ücretli WC yok' dedi.

Saklıkent Kanyonu'na giriş, otopark ücreti ile WC ücretleri oy çokluğu ile kabul edilirken, WC ücretinin alınmama isteğinin yazılı olarak ilgililere bildirilmesi kararlaştırıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!