Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Sakarya' model Toyota mı geliyor?

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul: '100 yıllık otomotiv geçmişine sahip, otomotiv ve yan dalları konusunda marka olan Sakarya, kendi adını taşıyacak Toyota markasından mutluluk duyacaktır'

'Sakarya' model Toyota mı geliyor?

 

 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO)  Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün, Toyota'nın "Sakarya" modeli otomobil üretmesi önerisine ilişkin, "100 yıllık  otomotiv geçmişine sahip, otomotiv ve yan dalları konusunda marka olan Sakarya, kendi adını taşıyacak Toyota markasından mutluluk duyacaktır" dedi.

'SAKARYA OTOMOBİL ÜSSÜ OLACAK'

Kösemusul, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sakarya'nın otomotiv üssü olması noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün'ün önerisinin kendilerini heyecanlandırdığını belirten Kösemusul, "İlimizin otomotiv alanında markalaşması ve otomotiv kenti olmasına yönelik 'otomotiv üssü Sakarya' hedefimiz doğrultusunda gayretlerimiz aralıksız devam ederken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün'ün Toyota'nın araç modellerinden birine Sakarya adının verilmesi konusunda öneride bulunması, bizleri oldukça heyecanlandırmış ve gururlandırmıştır" şeklinde konuştu.

SAKARYA MODEL TOYOTA OTOMOBİL

Kösemusul, Sakarya'da otomobil üretimi konusunda çok sayıda yetişmiş eleman bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Bakanımızın bu hedeflerimiz ve yol haritamız ile son derece uyumlu olan Toyota Sakarya modeli konusundaki güzel düşünceleri ve önerisinden büyük mutluluk duyduk. SATSO yönetimi olarak yürekten destek verdiğimizi ifade etmek isteriz. Otomotiv şehri Sakarya hedefiyle çalışmalarımızın bu şekilde hayat bulacak olması da ayrıca umut verici. 100 yıllık otomotiv geçmişine sahip, otomotiv ve yan dalları konusunda marka olan Sakarya, kendi adını taşıyacak  Toyota markasından mutluluk duyacaktır. Toyota'nın Sakarya'daki fabrikası dünyada sıfır hatayla araç üretme başarısı göstermiş ve adımızı duyurmuştur. Yeni pazarlara uygun model üreten Toyota'nın Sakarya modelinin hayata geçirilmesi halinde otomotiv anlamında Sakarya'nın adını dünya çapında duyurmuş olacağız. Toyota Sakarya'nın üretilmesi ile hem Toyota hem Sakarya kazanacaktır." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!