Saitabat köprüsünde sona doğru

Geçtiğimiz bahar aylarında selden zarar gören ve kullanılmaz hale gelen tarihi Saitabat köyünün yeni köprüsü Bursa İl Özel İdaresi tarafından ihale edilerek inşaatı hızla devam ediyor.

Saitabat köprüsünde sona doğru

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal Demirel köprü inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alırken yaptığı açıklamada: " Kestel İlçesi Saitabat köyünün köprüsü 2011 yılı bahar aylarında gelen Bursa'da bilenen sel felaketi zamanında ayakları ağır hasar görmüştü ve hemen yapmamız gerekiyordu köprünün yapımıyla ilgili çalışmalarımız hızla başladı şuan inşaat iyi seviyeye geldi. Aslında köprü yapımı işi Ağustos ayında başlar ve ekim aylarında tamamlanır ama köprünün olmamasının sıkıntısı olduğu için köprümüzün yapımını kısa sürede bitireceğiz" diye konuştu.

Köprünün maliyeti ise 384 bin TL civarında olacağına dikkat çeken Kemal Demirel yol ile ilgili çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.
Saitabat köyünün Bursa'nın önemli Turizm merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Demirel:  "Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde bitirmeye çalışıyoruz ki turizmimiz zarar görmesin" dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!