Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sahtesi dolandırdı, gerçeği yakaladı

Kendisini polis olarak tanıtan kontur dolandırıcılarının verdiği hesaba 22 bin lira yatıran Manisalı Cafer Ergin, dolandırıldığını gerçek polislerden öğrendi.

Sahtesi dolandırdı, gerçeği yakaladı

Müşterinin dolandırıldığını daha anlamadan zanlıları yakalayan polis, Ergin'i arayarak "Biraz evvel sahte polisler tarafından dolandırıldınız. Adana polisi olarak zanlıları yakaladık. Paranızı size yollayacağız" dedi.

Bankalar Caddesi'nde devriye görevi yapan Güven Timleri, bir bankadan çıkan Yunus U. (40) ve İbrahim E.'den (33) şüphelenerek kimlik kontrolü yaptı. Yanlarındaki poşette 22 bin lira olduğunu gören polis, sorulan sorulara çelişkili yanıtlar verince emniyete götürdü. Polis, bankadan paranın izini sürerek Manisa'da yaşayan Cafer Ergin tarafından Yunus U.'nun hesabına yatırıldığını belirledi.

Dolandırıcılık suçundan kaydı bulunan zanlılar, çapraz sorgunun ardından paranın telefonla aranan ve "Kimlik bilgileriniz suç örgütünün elinde. Operasyon yapacağız" denilen Cafer Ergin tarafından yatırıldığını kabul ettiler. Sahte polisler tarafından dolandırıldığını dahi fark etmeyen müşteki Cafer Ergin ise, gerçeği yarım saat sonra telefonla kendisini arayan gerçek polislerden öğrendi.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından aranan ve "Biraz evvel sahte polisler tarafından dolandırıldınız. Adana polisi olarak zanlıları yakaladık. Paranızı size yollayacağız" denilen Ergin, büyük bir şaşkınlık ve mutluluk yaşayarak teşekkür etti. Haklarındaki tahkikat tamamlanan Yunus U. ve İbrahim E., adliyeye sevk edildi.

STAR

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!