Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SAHTEKARLAR ÇETESİ YAKALANDI

Gaziantep'te dolandırıcılara yönelik yapılan operasyonda İstanbul, Bursa, Burdur, Adana ve Diyarbakır illerinde kendileri savcı, mitçi ve Başkomiser olarak tanıtıp 5 kişiden 150 bin TL dolandıran iki ayrı şebeke çökertildi.

SAHTEKARLAR ÇETESİ YAKALANDI

Cep telefonuyla meydana gelen dolandırıcılık olaylarının aydınlatılması için Gaziantep Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçerek bazı şüphelileri takibe aldı. Takibe alınan şüphelilerin vatandaşları arayarak kendilerini Cumhuriyet Savcısı, Başkomiser, Mit görevlisi gibi tanıtarak 'Ben emniyet müdürlüğünden arıyorum, banka hesaplarınızla oynanıyor. Sizin hesaplarınızı kullanıyorlar ve yasa dışı yollarla para transferi yapılıyor. Şüphelileri yakalamak üzereyiz ve bize yardımcı olun' gibi hileli cümleler kullanarak, hedef aldıkları mağdur vatandaşların hesaplarından para transferleri yaptırdığını tespit etti.

Sadece iki mağdur vatandaştan 114 bin TL para alan şüphelilerin yakalanması için polis harekete geçti. Yapılan takiplerin ardından 5 ayrı olaya karışarak 150 bin TL dolandıran iki ayrı şebeke üyesi toplam 10 kişiyi gözaltına aldı. Şebeke üyelerinin banka hesaplarını da donduran polis mağdur vatandaşlardan dolandırılan paraların bir miktarına ulaştı. Şebeke üyesi olduğu ileri sürülen 10 kişi Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!