Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sahte polisin PKK oyunu

Bursa'da ölen oğlunun eşine ev almak için para biriktiren emekliyi arayan dolandırıcılar, 'Banka hesabın PKK tarafından kullanılmış. Paraları bize yollayacaksın' dedi. Paniğe kapılan emekli, otobüse atlayıp bankaya gidiyordu ki otobüste kendisini farkeden duyarlı bir vatandaşın ihbarı ile dolandırılmaktan son anda kurtuldu. İhbar üzerine alarma geçen polis yaşlı adamı bir PTT şubesinde parayı yatırmak üzereyken buldu. Yaşlı adam dolandırıcıların etkisinde öyle kalmıştı ki kendisine yardım etmek isteyen resmi polisleri bile dinlemek istemedi.

Sahte polisin PKK oyunu

Nilüfer İlçesi Yolçatı Mahallesinde oturan 2 çocuk babası Ahmet Toker'i (58), arayan dolandırıcılar kendilerini başkomiser olarak tanıttıkları yaşlı adamı "Örgüt kimlik bilgilerine ve banka hesaplarına ulaşmış. Bu bilgiler seni zor duruma düşürür. Evine baskın olacak, biz sana yardım edeceğiz" diyerek kandırdı. Sahte polis, yaşlı adama evinde bulunan paraların seri numaralarını kontrol etmeleri için verdikleri hesap numarasına acil olarak yatırmasını istedi.
Durumu evde bulunan karısı ile paylaşan Ahmet Toker, ölen oğlunun eşine ev almak için biriktirdiği 5 bin lirayla  yola çıktı.
Dolandırıcıların telefonu kapatmamasını söyleyip sürekli olarak oyaladığı Toker, bindiği belediye otobüsünde de telefonla konuşunca duyarlı bir vatandaşın dikkatini çekti. Yaşlı adam Mudanya yolu üzerindeki Organize Sanayi Durağı'nda otobüsten indi.
Şüphelenen vatandaş 155'i arayarak durumu ihbar etti. Bunun üzerine alarma geçen ekipler yaşlı adamı aramaya başladı. Bu sırada telefon ile konuştuğu dolandırıcıdan parayı nasıl yatırması gerektiği talimatını alan Toker, Organize Sanayi PTT Şubesi'nde sıraya girdiği sırada polis kendisini buldu. Resmi ekipler, yaşlı adamdan telefonu kapamasını istedi. Ancak Toker, kendisinin başının dertte olduğunu belirterek, para yatırması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine polis, yaşlı adamın elinden telefonu alarak olaya müdahale etti. Son anda dolandırılmaktan kurtulan Ahmet Toker, polislere teşekkür ederek ifade için karakola götürüldü.

  EGM'NİN MESAJINA RAĞMEN
Bir süre önce kendisine Emniyet Genel Müdürlüğü'nden "Bu tür olaylara ve kişilere inanmayın. Polis kimseyi banka şubesine çağırmaz" yazılı uyarı mesajı aldığını belirten Ahmet Toker, panik ve heyecanla telefondaki kişiye inandığını kaydetti. İçinden bir sesin bir yanlışlık olduğunu söylediğini anlatan Toker, "Polis yardım etmek istedi. Onu bile dinlemedim çok üzgünüm" dedi.
Parayı ölen oğlundan geriye kalan gelinine daire almak için biriktirmeye başladığını anlatırken duygulanan Toker, "Benim için çok büyük bir paraydı.  Allah yardım etti. Dolandırılmaktan son anda kurtuldum" diye konuştu.
 

Sahte polisin PKK oyunu Sahte polisin PKK oyunu Sahte polisin PKK oyunu
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!