Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sahte Kabadayı filmi ne zaman çekildi?

Sahte Kabadayı filmi televizyonda bir kez daha ekranlara geliyor. Natuk Baytan'ın yönetmenliğini yaptığı usta oyuncu Kemal Sunal'ın başrolünde yer aldığı Sahte Kabadayı filminde mafya babasının oğlu olan Kemal'in yaşadığı olaylar ele alınıyor. Peki, Sahte Kabadayı filmi ne zaman çekildi, oyuncuları kimler? İşte, Sahte Kabadayı filmi hakkında merak edilenler...

Sahte Kabadayı filmi ne zaman çekildi?

Yönetmen koltuğunda Natuk Baytan'ın oturduğu ve Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Kemal Sunal'ın başrol olarak kadrosunda yer aldığı 1976 yapımı Sahte Kabadayı filmi, konusu ve oyuncu kadrosu ile bugün bile konuşuluyor. 

FİLMİN GENEL KONUSU

Mafya babasının oğlu olan Kemal, babasından habersiz tren garlarında pişmaniye satmaktadır. Saf ve gözü fazla açık olmayan Kemal aynı zamanda önüne gelen herkese kafa tutmaktadır. Babasının bir iş görüşmesi sırasında Muhtar isimli adamı tarafından öldürülmesi üzerine babasının mirası bölünür. Babasının sağ kolu olan avukat, Kemal'e ulaşarak durumu anlatır. Avukat sayesinde babasının mirasını geri almak için İstanbul'un en namlı kabadayılarının mekanını tek tek ziyaret eder ve Baba'nın oğlu Kemal diye nam salmaya başlar. Muhtar'ın babasının katili olduğundan habersiz yanında gezdirir. Muhtar her seferinde onu tuzağa düşürmek için planlar kurmaya başlar lakin Kemal saflığı ve şapşallığı yüzünden her zaman tuzaklardan kurtulmayı başarır ve olaylar gelişir.

OYUNCU KADROSU

Kemal Sunal - Kemal
Kazım Kartal - Muhtar
Yavuz Selekman - Hamdi
Mümtaz Ener - Avukat
Hasan Ceylan - Dikiştutmaz Sabri
Ekrem Gökkaya - Kiralık katil
Hakkı Kıvanç - Hayri
İbrahim Kurt - Kulaksız İbo
Baki Tamer - Komiser Yılmaz
Yüksel Gözen -
Ata Saka -
Kenan Karagöz - Sadık
Ferhat Ünal -
Hasan Bayraktar -
Coşkun Göğen - Şişçi Coşkun
Celal Yonat -
Yusuf Sezer - Sadi
Yusuf Çağatay -
Muzaffer Civan -
Cevdet Balıkçı -

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!