Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şahnaz Çakıralp beraat etti

Katıldığı bir televizyon programında boşanma davaları devam eden eşi Prof. Dr. Murat Öncel'e hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 8 aya kadar hapsi istenen oyuncu Şahnaz Çakıralp, suç kastı bulunmadığı gerekçesiyle beraat etti.

Şahnaz Çakıralp beraat etti

İstanbul 12.Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Çakıralp, katılmazken ve şikayetçi Prof. Dr. Murat Öncel hazır bulundu. Duruşmada söz alan şikayetçi Prof. Dr. Murat Öncel, "Çakıralp'ın benimle ilgili 'tedavi olması gerekir' sözleri beni rencide etmiştir. Benim Profesör olmadığımı iddia etmiştir. Çakıralp'in cezalandırılmasını talep ediyorum" dedi.
Duruşmada söz alan Çakıralp'in avukatı Enver Alcan ise, "İddianamede Murat Öncel'in profesör olup olmaması ile ilgili bir iddia yer almamıştır. Sadece hakkında hastalıklı bir durum olduğu ifade edilmiştir. Bunlarda boşanma davasında söylenen müvekkilimin delillendirmeye çalıştığı iddialardır. Her iki tarafın da iddiaları söz konusudur. Boşama davasında değerlendirilecek beyanlardır. Hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı kanaatindeyiz. Müvekkilimin beraatine karar verilsin" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!