Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ŞAHİN İTSO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

AK Parti Bursa milletvekili adayı Hüseyin Şahin, uzun yıllar meclis üyeliği yaptığı İTSO'nun mayıs ayı olağan meclis toplantısına katıldı. Şahin'den İnegöl'ün il olması için mücadele etmesi istendi.

ŞAHİN İTSO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

İTSO Başkanı Metin Anıl, iş adamları olarak siyasetçilerden beklentilerinin üretimin önündeki engelleri kaldırmaları olduğunu söyledi. Anıl, Türkiye'nin dünyanın 17. büyük ekonomisi olduğunu belirterek, "Sanayici ve işadamları olarak ülkemizi hızla daha da üst sıralara tırmandırmak için canla başla çalışıyoruz. Türkiye üretmek ve ürettiklerini satmak zorundadır. Çünkü bizim petrol, doğalgaz gibi enerji kaynaklarımız yok. Devler liginde sadece üretim gücümüz ile var olabiliriz" dedi.
Anıl, Bursa'nın Türkiye'nin 2. büyük üretim merkezi olduğunu, İnegöl'ün ise önemli bir üretim merkezi olarak yıllardır dış ticaret fazlası verdiğini ve yıllık 1 milyar dolarlık dış ticaret hacmine sahip olduğunu kaydetti. Anıl, "İTSO olarak müteşebbislerimizin önünü açabilmek tüccar ve sanayicilerimizin meselelerine çözüm bulabilmek için çalışıyoruz. Siyasetçilerden de üretim ile ilgili meselelerini çözmelerini bekliyoruz. Siz iş dünyasının içinden gelen biri olarak zaten sıkıntılarımızı biliyorsunuz. Bunların çözümünde bizlere büyük katlarınız olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.
AK Parti adayı Hüseyin Şahin, yıllarca İTSO'da meclis üyesi olarak görev yaptığını hatırlattı. Bir sanayici olarak işadamlarının meselelerini çok iyi bildiğini söyleyen Şahin, "Şimdi karşınıza siyasetçi olarak geldim. Hedefimiz İnegöl'ü bulunduğu durumdan daha iyi bir noktaya getirmektir. AK Parti iktidarda değilken Türkiye ne durumda idi, şimdi ise ne durumda? Bir örnek vereyim AK Parti iktidarından önce 1 yılda satılan otomobil şimdi 1 ayda satılıyor. Bu durum büktün sektörler için geçerlidir. AK Parti Türkiye ekonomisini büyüttü. Hiç kimse bu gerçeği görmezden gelemez."
İL DOSYASI SUNULDU
Öte yandan İTSO Başkanı Metin Anıl, Hüseyin Şahin'e konuşmasının ardından İTSO tarafından hazırlanan İnegöl'ün il olma kriterleri ile ilgili dosyayı sundu. Anıl, İnegöl'ün hızlı büyüdüğünü, uzmanlarca hazırlanan dosyada İnegöl'ün neden il olması gerektiğinin ayrıntıları ile yer aldığını belirtip, Şahin'den bu konunun takipçisi olmasını istedi. Şahin, il meselesinin takipçisi olacağını belirtti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!