Şahin'den N.Ç açıklaması

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, N.Ç davasının zamanaşımına uğrayabileceği iddiasını yanıtladı.

Şahin'den N.Ç açıklaması

Çorum'da konuşan Bakan Fatma Şahin, "Hukuki olarak takip ediyoruz. Mahkemeye talebimiz reddedildi. Ancak süreci takip ediyoruz. Zaman aşımından kaynaklı bir sorun olmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz" dedi.
OLAY

Kamuoyunda, 'Utanç davası' olarak bilinen olay, 2002 yılında Mardin'de meydana geldi. O tarihte 13 yaşında olan N.Ç, iki kadın tarafından para karşılığı erkeklere pazarlandı. Aralarında Kaymakamlık yazı işleri müdürü ve bir yüzbaşının da bulunduğu 25 kişi N.Ç ile ilişkiye girdi. Olayın duyulması üzerine N.Ç ile ilişkiye girenler ve küçük kızı pazarlayan iki kadın hakkında dava açıldı.

Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, yaklaşık 10 yıl süren yargılama sonunda 24 sanığa, rızası olduğu gerekçesiyle alt sınırdan 5 yıl ceza verdi ve iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 ay ile 4 yıl 10 aya indirdi. N.Ç'yi erkeklere pazarlamaktan yargılanan 2 kadına ise 9'ar yıl hapis cezası verilmişti. Yargıtay, yerel mahkemenin verdiği kararı kısmen bozarak, yeniden görülmesi için dosyaya Mardin Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!