Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ŞAHİN'DEN HOPA OLAYLARI AÇIKLAMASI

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Memur-Sen tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılan AK Parti Bursa milletvekili adayı Hüseyin Şahin, Hopa'da Başbakan Erdoğan'a karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını ifade ederek, bunun cevabını halkın sandıkta vereceğini söyledi.

ŞAHİN'DEN HOPA OLAYLARI AÇIKLAMASI

Sedef Pastanesi'ndeki toplantıya Memursen ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi Başkanı Numan Şeker, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli, milletvekili adayı Hüseyin Şahin ile çok sayıd sayıda sendika üyesi katıldı. Numan Şeker, "12 Haziranda yapılacak genel seçim öncesi bütü milletvekili adaylarını ziyarete ediyoruz. Onları il ve ilçe temsilcilik binalarına davet ediyoruz. Bursa'da 16 bin üyesi bulunan toplamda 40-50 bin kişilik bir teşkilatız. Biz hemşeri dernekleri gibi değiliz. Bilhassa sağlık ve eğitim alanlarında yapılacak olan çalışmalarda bizimle istişare edilmesini istiyoruz. Memur-Sen olarak Türkiye'de 510 bin üyesi olan yetkili bir konfederasyonuz. Türkiye'nin en büyük ve ciddi sivil toplum örgütüyüz. Eğitim-Bir-Sen olarak 196 bin üyesiyle bu yıl yetkiyi almış olduk. 12 Eylül referandum sürecinde biz Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olarak gerçekten çok ciddi çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların karşılığını da aldığımıza inanıyorum. En bariz örneği, 30 yıllık eğitim sürecini bir kalem de silinen Van savcısı Ferhat Sarıkaya, 12 Eylül referandumundan sonra Ankara Cumhuriyet Savcılığına atandı. Ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızın karşılığını gördük. İnegöl'de AK Parti adayı Hüseyin Şahin ile istişarede bulunmak için bu toplantıyı yaptık. Sıkıntılarımızı kendisine ileteceğiz. İnşallah Ankara'ya gittiğinde meselelerimizi takip edecek" dedi.
Herkesin ortak paydasının Türkiye olduğunu ifade eden Hüseyin Şahin ise, "Bizim ortak akıl diye bir projesimiz var. Amacımız ülkemize, şehrimize ve insanımıza hizmet etmektir. Her ne kadar sendikalar, sivil toplum örgütleri kendi üyeleri içerisinde ortak payda kuruluşları olsalar da bizim ortak paydamız ülkemizdir. Ülkemizin değerleridir, insanları ve kaynaklarıdır. Bunları marjinal şekilde değerlendirmek, ülkemizi ileriye götürmek, Atatürk'ünde dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak bizim temel görevimizdir. Biz 12 Haziran seçimlerinin hayırlara vesile olacağını, ülkemizin önündeki engellerin bir bir kaldırılacağını ümit ediyoruz" diye konuştu.
Hopa'da Başbakana yapılan tacizin cevabının sandıkta verileceğini belirten Şahin, "Ülkemizin hakikaten vizyonunu değiştiren, bırakın Türkiye'deki şehirleri, komşu ülkelerde miting yapan çok değerli bir insana Hopa'da yapılan tacizi şiddetle kınıyorum. Çünkü bizim Başbakanımız böyle bir şeyi hak etmiyor. Hiçbir zaman da hak etmemiştir. Ama bizim insanımız kadir kıymet bilir. Onlara da sandıkta gereken cevabı verecektir" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!