Sağlık-Sen diş hekimlerini unutmadı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Bursa Şubesi, 22-29 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla ağız ve diş sağlığı merkezlerini ziyaret ederek, hekimlere tatlı ikram etti.

Sağlık-Sen  diş hekimlerini unutmadı


Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül, zor şartlar altında, yoğun tempo ile çalışan diş hekimlerini görevleri başında ziyaret ederek günlerini kutladı. Yünkül, "Zor şartlar altında ile çalışan, adaletsiz performans sistemi altında ezilen, böyle bir sistemde hizmet vermeye çalışan diş hekimlerimizin ve yardımcı personelin her zaman yanındayız. Hizmeti sunarken kamudaki ilk birkaç yılından sonra meslek hastalıkları ile mücadele eden, uzmanlık diplomaları tescillendiği, uzman olarak kuraya girdikleri halde uzman kadrosu verilmeyen, sağlıkta dönüşümün en büyük devrimi olan ağız ve diş sağlığı hizmetinin mimarları diş hekimlerimizin gününü kutluyoruz" dedi.
Yünkül, "Diş hekimleri önemsenmek ve içinde bulunduklaır meselelerin çözülmesi için bir gayret beklemektedir. Türkiye'de ağız diş sağlığı hizmetlerini sunan hekimlerin bu kadar önemsenmemesi üzücüdür. 22-29 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olması münasebetiyle diş hekimleri ile birlikte, diş protez teknisyenleri, diş klinik yardımcıları, ağız ve diş sağlığı teknisyenleri, röntgen teknisyenleri diş hastanelerinde ve ADSM' lerde devlet hastanelerinin ağız ve diş sağlığı kliniklerinde görev yapan çalışanlarımızın meselelerinin çözüme kavuşmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!