Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sağlık ordusuna taze kan...

Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, 75 hemşireyi Sabancı Kültür Sarayı'nda düzenlenen törenle mezun etti. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Zuhal Bahar, önceki dönem Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakkı Bahar ve Mustafa Kemal Üniversitesi önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Şerafettin Canda katıldı.

Sağlık ordusuna taze kan...


Törenin açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Zuhal Bahar, "Hemşirelik mesleği insanın olduğu her yerde var olmaya devam edecektir. Doğumdan ölüme değin, insan hakları içerisinde sağlık konusundaki haklar kadar önemli bir şey yoktur. Sağlık ekibinin içerisinde özellikle hekim ve hemşirelerden vazgeçilemez. Biz problem çözmeye dayalı öğrenim anlayışımızla; hayatı sorgulayan, irdeleyen, analiz eden öğrenciler yetiştiriyoruz. Aldıkları kaliteli eğitimin sonucunda meslek hayatlarında başarılı olan çocuklarımızla övünüyoruz" dedi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse ise, Hemşirelik Fakültesi öğretim üyelerini emek sarf ederek öğrenci yetiştirdikleri için kutladığını belirterek, "Yeni mezun olan gençler, hasta insanlara hizmet edecekler. Bu yüzden çok sabırlı, hoşgörülü ve anlayışlı olmaları gerekir. Mesleki etik kurallarından ayrılmadan, Atatürk'ün ilke ve inkılâplarına bağlı kalarak çok çalışkan ve üretken olmalarını bekliyorum" diye konuştu.
Yrd. Doç. Dr. Neslihan Günüşen'in mezunlara hemşirelik andını okutmasının ardından fakülte birincisi Hilal Öztürk mezun kütüğüne plaket çaktı. Dereceye giren öğrencilere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Köse belgelerini, Dekan Prof. Dr. Zuhal Bahar ise ödüllerini verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!