Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sağlık çalışanlarından döner sermaye tepkisi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Bursa Şubesi üyeleri, döner sermaye eşitsizliği ve döner sermaye yönetmeliğine karşı basın açıklaması yaptı.

Sağlık çalışanlarından döner sermaye tepkisi

Çekirge Devlet Hastanesi önünde düzenlenen basın açıklamasına Sağlık-Sen üyelerinin yanı sıra hastane çalışanlarıda katıldı. Yaklaşık 9 yıldır devam eden sağlıkta dönüşüm programının hizmetlerin kalitesini arttırdığını belirten Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Yusuf Bedir, "Son 9 yılda vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine talebi 5 kat artmıştır. Ancak bu taleple paralel olarak sağlık çalışanı sayısında bir artış olmamıştır. Sayın başbakanımızın övgü ile bahsettiği sağlıkta dönüşüm programının mimarları olan sağlık çalışanları başarılarının ödülü olarak yoğun iş yükü ile karşı karşıya kalmıştır. Sağlık hizmetlerindeki bu iyileşmeler devam ederken maalesef sağlık çalışanlarının durumu gün gittikçe kötüye gitmektedir. Performans ve döner sermayeye dayalı ücret sistemi artık iflas etmiştir. Sağlık çalışanları hastalanıp rapor aldıklarında veya yıllık izne çıktıklarında gelirleri büyük oranda düşmektedir. Sağlık çalışanları var güçleri ile çalışmakta ancak ne alacağını ve ne zaman alacağını bilmemektedir. Bugün sağlık çalışanı arkadaşlarımız 150-250 TL arasında bir döner sermaye kaybına uğramıştır" dedi.
Sağlık Bakanlığı'na seslenen Yusuf Bedir, "Bu haksız uygulamaların bir an önce çözülememesi halinde Ankara'da meydanlara inmeye hazırız" diye konuştu.

Sağlık çalışanlarından döner sermaye tepkisi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!